Kõik hääled: Kirt edestas napilt Tänakut, Alusalu kindlamalt Lehist

Magnus Kirt ja Saskia Alusalu
Magnus Kirt ja Saskia Alusalu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Suurejoonelisel "EV100 Spordiaasta tähed 2018" galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Kõige tihedam rebimine oli meessportlaste ja treenerite seas.

Aasta meessportlaseks valiti odaviskaja Magnus Kirt, parimaks naissportlaseks tunnistati kiiruisutaja Saskia Alusalu, parima võistkonna Kristjani võitis ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja, parima treeneri tiitli pälvis teist aastat järjest võrkpalli rahvusmeeskonna juhendaja Gheorghe Cretu ning parimaks noorsportlaseks valiti kolmandat aastat järjest Kelly Sildaru.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgsid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 62 660 unikaalset hääletajat, rekordiliselt 67 spordiorganisatsiooni ning 49 spordiajakirjanikku.

Meessportlaste kategoorias kogus Kirt 14 punkti, pälvides esikoha nii spordiajakirjanike kui alaliitude pingereas, rahvahääletusel jäi Kirt teiseks. Rahvas valis parimaks Tänaku, kes jäi kokkuvõttes tema järel 13 punktiga teiseks. Kolmas oli kaheksa punktiga mitmevõistleja Maicel Uibo.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Magnus Kirt5 punkti4 punkti5 punkti14 punkti
2. Ott Tänak4 punkti5 punkti4 punkti13 punkti
3. Maicel Uibo3 punkti3 punkti2 punkti8 punkti
4. Nikolai Novosjolov2 punkti2 punkti1 punkt5 punkti
5. Marko Albert  3 punkti3 punkti
6. Ragnar Klavan1 punkt   1 punkt
7. Ott Kiivikas 1 punkt  1 punkt


Naissportlaste arvestuses sai Alusalu esikoha 14 punktiga, teenides maksimumpunktid rahvalt ja alaliitudelt. Teine oli 11 punktiga spordiajakirjanike hääletusel esikoha saanud vehkleja Katrina Lehis, kolmanda koha sai üheksa punktiga tennisist Anett Kontaveit.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Saskia Alusalu4 punkti5 punkti5 punkti14 punkti
2. Katrina Lehis5 punkti2 punkti4 punkti11 punkti
3. Anett Kontaveit3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
4. Kelly Sildaru1 punkt4 punkti2 punkti7 punkti
5. Kristina Kuusk2 punkti 1 punkt3 punkti
6. Arida Muru 1 punkt 1 punkt


Võistkondade arvestuses oli harvanähtav üksmeel nii spordiajakirjanike, rahva kui alaliitude seas – kõik hääletasid esimeseks Tänaku – Järveoja, kes said seega maksimumi ehk üheksa punkti, teiseks hääletati Eesti võrkpallikoondis ja kolmandaks epeenaiskond.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Ott Tänak - Martin Järveoja3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
2. Meeste võrkpallikoondis2 punkti2 punkti2 punkti6 punkti
3. Epeenaiskond1 punkt1 punkt1 punkt3 punkti


Treenerite kategoorias aga arvamused lahknesid. Kui spordiajakirjanikud valisid parimaks Lehise juhendaja Helen Nelis-Naukase, siis rahvas hoopis Kelly Sildaru isa Tõnise ning alaliidud Cretu. Nelis-Naukas rahvalt ega alaliitudelt punkte ei teeninud, jäädes seega kolme punktiga neljandaks. Kõikidelt punkte noppinud Cretu kogus kuus punkti ja edastas punktiga Tõnis Sildaru, kes omakorda teenis punkti enam kui Tustit.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Gheorghe Cretu1 punkt2 punkti3 punkti6 punkti
2. Tõnis Sildaru 3 punkti2 punkti5 punkti
3. Indrek Tustit2 punkti1 punkt1 punkt4 punkti
4. Helen Nelis-Naukas3 punkti  3 punkti


Noosportlase arvestuses olid nii spordiajakirjanikud kui alaliidud üksmeelel, valides parimaks Sildaru.  

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: