Alusalu: auhinna teeb väärtuslikumaks see, et konkurendid olid väga tugevad

Foto: ERR

"EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati Eesti aasta naissportlaseks kiiruisutaja Saskia Alusalu.

"Peaaegu kirjeldamatu on seda sõnadesse panna. Olen tohutult tänulik kõikidele hääletajatele ja kõikidele toetajatele. Üldse kõikidele, kes on mulle sel teel toeks olnud," ütles Alusalu ERR-ile.

"Olla üks nomineeritutest oli juba minu jaoks väga suur au. Kindlasti selle auhinna teeb veel väärtuslikumaks see, et konkurendid olid väga tugevad. Olen väga tänulik rahvale kõikide häälte eest," jätkas ta. "Pärast olümpiat sain tohutult sooje sõnumeid, et inimesed ostsid minu pärast uisud või läksid minu pärast trenni. Kui seda kuulen, siis tunnen küll, et mu töös on suurem missioon ja see teeb südame väga soojaks."

Kes on varasematest võitjatest sind inspireerinud? "Olen lapsest saadik alati seda galat vaadanud ja siin olles tekkis mõnus nostalgiline mälestus, kuidas ma vaatasin neid sportlasi siin laval. Võib-olla üks suuremaid iidoleid on minu jaoks olnud Kristina Šmigun, sest minu kooliajal tegi ta väga suuri tegusid ja täna teda laval nähes mõtlesin, et tema on mulle küll palju indu andnud," arutles Alusalu.

Mida selleks tuleb teha, et järgmisel aastal taas kuldne Kristjan võita? "Kindlasti olla parem ja kiirem, selle nimel käib ka iga päev mu töö. Muidu oleksin võinud juba uisud kokku pakkida," muigas Alusalu. "Olen väga tänulik selle eest, aga ma ei tunne, et sellega on miski lõppenud, see annab ainult indu juurde seda edasi teha."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: