Toobal: mulle tundus, et ka Cretule oli aasta treeneri tiitel üllatus

Foto: ERR

"EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati teist aastat järjest Eesti parimaks treeneriks võrkpalli rahvusmeeskonna juhendaja Gheorghe Cretu.

"Ega kõik ju teevad oma asja suure hinge ja suure südamega. Valiku tegid nii inimesed kui alaliidud kui spordiajakirjanikud ja kogusummas, mulle tundus, et temale endalegi üllatuslikult sai selle tema. Siit kindlasti järeldus, et sul peab olema pakkuda palju emotsioone, rahvas kindlasti hindab kõige rohkem seda, ja loomulikult ka tulemust. Ja nagu ma ütlesin, eks tal on päris hea meeskond ka," muigas auhinna vastu võtnud Eesti koondise kapten Kert Toobal intervjuus ERR-ile.

Kuidas on Cretu treenerina nende aastatega arenenud? "Ta ei ole kindlasti jäänud samasuguseks, ta on nende aastate jooksul kogu aeg arenenud. Ta teeb uusi asju, proovib uusi asju. Et sellise väikese riigiga midagi saavutada, peab vahepeal kompama piire, vahepeal ka nendest üle minema, et teada saada, kus me oleme ja kes me oleme," arutles Toobal. "Kindlasti on meil olnud paremaid aegu ja halvemaid aegu, aga meeskond toimib, meeskond mängib ja eks see on kindlasti see kõige tähtsam. Näha on, et tal endal on ikkagi jaksu ja jõudu. Inimesed, kes saali tulevad, näevad, kui emotsionaalne ta on. Ja eks seda nad vaatama tulevadki."

Mida peavad võrkpallurid järgmisel aastal tegema, et võistkondade arvestuses rallipaari Ott Tänak – Martin Järveoja edestada? "Eks see on läbi aastate olnud ju selge, et meil on olnud pikki aastaid sõudjad, meil on vehklejad ja võrkpallil seda päris säravat tiitlit saada vist pigem tähendab nende ebaõnnestumist," mõtiskles Toobal. "Aga eks me ju oleme igal aastal stabiilselt olnud nominentide hulgas ja oleme endale eesmärgiks sättinud teha kõige kirkam tulemus EM-il. Meeskond kindlasti soovib olla parem kui kunagi varem. Ma mingisuguseid kohti välja ei ütle. Kui on õige aeg, õige hetk ja asjad kulgevad, siis mul on tunne, et sellel meeskonnal väga palju piire ei ole."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: