Kas rallipaar teeb kuldse Kristjani pooleks? Järveoja: Otil juba üks on

Foto: ERR

"EV 100 Spordiaasta tähtede" galal pälvis aasta võistkonna tiitli oodatult ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja, kelle valisid parimaks nii spordiajakirjanikud, rahvas kui ka alaliidud.

"Kindlasti iga auhind on tore, kui tunnustatakse. See auhind on natuke teistsuguse väärtusega, see on selline emotsiooniauhind. Tiitlivõistluste medalid või MM-i meeskondlikud medalid jagatakse mingi kindla kriteeriumi järgi, sellel on ka kriteeriumid, aga nagu viimastel aastatel on näha, tekitab palju intriige," arutles auhinda üksi vastu võtma tulnud Järveoja intervjuus ERR-ile. "Aga siiski, see Kristjan koju viia on kindlasti väga uhke tunne."

Kas peate selle Kristjani poolitama? "No vaatame, Otil juba üks on," muigas Järveoja, vihjates Tänaku eelmise aasta võidule meessportlase kategoorias. "Või siis aus oleks see viia äsjavalminud Peetri Toyota Racingu garaaži. Kõik need 200 inimest, kes selles protsessis osalevad, on selle taga. Ei ole ainult meie kaks Otiga."

Viimati võitis rallipaar aasta võistkonna tiitli 15 aastat tagasi, kui selle pälvisid Markko Märtin ja Michael Park, kes lõpetasid 2003. aastal MM-sarja üldarvestuses viiendana. Mäletatavasti olid Tänak ja Järveoja tänavu kolmandad. "Eks Eesti on väike riik, siin käivadki kõik spordialad tõusude ja mõõnadega. Omal ajal tegelesin judoga, olid Budõlin ja Pertelson, hetkel on mõned noored tulemas. Oli samamoodi Markko, vahepeal Urmo," mõtiskles Järveoja. "Nagu ütlesin, Eesti on väike riik, järjepidevust loota võib-olla olekski palju. Antud hetkel oleme Otiga seal, kus oleme ja anname endast alati parima."

Mida tuleks uuel hooajal saavutada, et ka järgmisel aastal kuldne Kristjan saada? "Eks seda juba näitab aeg. Meil kahel on omad eesmärgid seatud ja arvestades seda hooaega, siis need väikesed eesmärgid ei ole," lausus Järveoja napisõnaliselt.

Tänak ja Järveoja on ettevalmistust uueks hooajaks juba alustanud, esimene ralli sõidetakse jaanuari lõpus Monte Carlos. "Enne jõule tegime testi Monte Carlo ralli jaoks, kaks pikka testipäeva Prantsusmaa mägedes. Enne Monte Carlot on plaanis veel ka Rootsi test. Loodetavasti on ilma ka, siis saab selle testi ära teha. Ja siis juba lähemegi Montesse, sealt edasi Rootsi, hakkab see karussell pihta jälle," rääkis Järveoja.

Tänavuse hooaja viimasele rallile minnes oli Eesti paaril veel teoreetiline võimalus MM-tiitel võita, paraku olid nad sunnitud Austraalia ralli katkestama ja Sebastien Ogier tuli kuuendat korda järjest maailmameistriks. "Ise lõpuks eksisime tollel rallil, aga suures plaanis poleks see resultaati muutnud, Sebastien lõpetas täpselt seal, kus ta pidi lõpetama ja oleks nii ehk naa selle tiitli võitnud," arutles Järveoja. "Selles mõttes tolle pärast pead norgu ei ole mõtet lasta. Oleme juba mõtetes ja samas ka tegudega uues hooajas."

Kuidas oleks võimalik MM-sarjas prantslased alistada? Üheksa aastat järjest võidutses Sebastien Loeb, viimased kuus aastat on võitnud Ogier. "Kiirusega," vastas Järveoja muheledes. "Tegelikult sel aastal oli juba kiirus olemas, lihtsalt tuleb oma vigadest õppida. Mulle on öeldud pärast Austraalia rallit, et uuel aastal uue hooga, aga ma arvan, et just see hoog on see, mida võiksime kanda sellest hooajast edasi järgmisesse hooaega. Kui suudame oma vead ära parandada, siis võiks järgmine aasta olla palju ilusam aasta."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: