Lauatenniseliidu esimees: meil on raske Messi ja Ronaldoga võidelda

Lauatennise harrastajate arv on Eestis tänu kooli- ja tänavapinksile kasvanud. Uuel aastal korraldatakse Tallinnas ka kõrgetasemeline rahvusvaheline turniir.

Eesti spordiregistri järgi on meil lauatennise harrastajaid 1776, kuid alaliidu hinnangul on alaga tegelejaid oluliselt rohkem ja harrastajate arv on oluliselt kasvanud just viimaste aastatega.

"See küll ei kajastu Eesti spordiregistris, kuna harrastajad ei kuulu reeglina kuskile klubidesse, aga spordiregistris on ainult klubilise kuuluvusega mängijad," rääkis ERR-ile Eesti Lauatenniseliidu juhatuse esimees Madis Koit. "Kui meil on seal kirjas ligikaudu 1700 harrastajat, siis ma julgen väita, et see on kordades suurem."

Harrastajaid on juurde toonud eelkõige tänava- ja koolipinks. Näiteks kaheksandat aastat tegutsev Võru Lauatennise Selts on pea kõik kohalikud koolid alaga nakatanud.

"Viimase paari aasta jooksul on peaaegu kõik Võrumaa koolid täitunud lauatennise laudadega ja noorte seas on selles osas lauatennis väga populaarne," kinnitas seltsi treener Agnar Pirnpuu. "Meie klubil on 14 lauda, millest kogu aeg on kasutuses viis-kuus ja ülejäänud on suurte võistluste korraldamiseks, mida meil on kaks-kolm aastas.

Koostöös Koolispordiliiduga algatas Lauatenniseliit sarja "Koolipinks kõigile", mis toimus igas maakonnas. Üheks eesmärgiks ongi uute kohtade nakatamine alaga.

"Näiteks võtame Kesk-Eesti, Paide ja Türi," jätkas Koit. "See võiks olla selline hea koht, kus võiks tekkida lauatennise treeningud ja grupid. Paraku väikestes kohtades see nii on, et asi on isikutes kinni. Meil on vaja leida lihtsalt see särasilmne inimene, kes hakkab seda vedama."

Et motiveerida ala parimaid tegijaid ja tõsiselt treenivaid noori, siis korraldatakse uuel aastal Tallinnas kõrgetasemeline tippudega turniir. "Meil on raske võidelda jalgpalli ja korvpalliga," tõdes Koit. "Pidevalt on Ronaldod ja Messid, meie noored fännavad neid, need on nende iidolid ja meil kahjuks pole ühtegi nime kõrvale panna. Proovime nüüd novembris uuel aasta korraldada väga tugevat rahvusvahelist võistlust siin Tallinnas, mis peaks siia tooma väga tugevaid mängijaid."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: