Aasta spordisõbralikuma õpetaja tiitli pälvis Taiga Laur ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavu Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga pälvis Imavere Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Taiga Laur, keda tuntakse oma koolis ja Järvamaal tubli kehalise kasvatuse- ja muusikaõpetaja, treeneri ning spordikohtunikuna.

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on auhinna eesmärgiks tunnustada ja motiveerida õpetajaid, kes on südameasjaks võtnud spordi- ja liikumisharrastuse propageerimise koolides. "Soovime eeskujuks tuua spordiõpetaja, kes oskab ja tahab teha nii kehalise kasvatuse aine kui ka
spordivõistlused võrdselt huvitavaks kõikide õpilaste jaoks. Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind on tunnustus mitte ainult tubli töö eest koolitunnis vaid ka oskuste ja pühendumuse eest koolinoorte kaasamisel õppekavavälisesse sporditegevusse, seda nii võistluste kui ka erinevate liikumisprojektide näol", sõnas Lauri Luik.

Kolleegide hinnangul on Taiga õpetaja suure algustähega. Kolmekümme tegevaasta jooksul õpetajaametis on Taiga jaganud spordiarmastust erinevates Järvamaa koolides. Ta oskab ja tahab innustada nii suuri kui ka väikesi, olles ise alati positiivne ja rõõmsameelne. Lisaks kehalise kasvatuse õpetaja ametile töötab Taiga ka Nurme koolis muusikaõpetajana ning oma õega korraldab ta palju erinevaid kontserte.

Õpetaja Laur on Imavere vallas viimase paari aasta vältel ellu kutsunud mitmeid pallimängude ning jooksuringe. Taiga ise on öelnud: "Iga laps peab leidma enda seest selle õige mina ja kindlasti ei ole meil andetuid lapsi, vaid hoolimatud õpetajad". Lisaks noortele juhendab ta naiste võrkpalli- ja aeroobika treeniguid. Loomulikult ei ole kõige selle juures tahaplaanile jäänud Taiga südamelähedase
spordiala, saalihoki, treeningud.

Õpilased usuvad oma armastatud õpetajasse ja tihti võib kohata teda laste kingapaelu sidumas või õpilastele süüa ostmas, sest tänapäeval lihtsalt on nii, et kõigil ei ole võrdseid võimalusi. Üksikuid ja mahajäetuid Taiga märkab ja kaitseb.

Kokkuvõtteks võib õpetaja, treeneri, kohtuniku, muusiku Taiga kohta öelda, et ta on alati valmis panustama sporti ja inimestesse. Ta on suure südamega inimene, kes hoolib oma tööst ja soovib alati kõigile parimat.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: