Janne Schasmin: midagi katastroofilist ei ole, noored vajavad aega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Poolast naasnud Eesti naiste korvpallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste valiksarja sarnaselt Soome koondisele võiduta.

Nooreduskuuri läbiv Eesti korvpallinaiskond kaotas Euroopa meistrivõistluste vaiksarjas kõik kuus kohtumist nagu ka Soome ja Bulgaaria, Makedoonia, Albaania, Islandi ja Šveits.

"Valiksarja kogemus oli uus, huvitav, nooruslik, agressiivne ja andis natukene kaotusekibedust. Viimased kolm kohtumist väga suurte kaotustega näitasid seda, et see ongi hetkel meie tase ilma kogenenud mängijatega," ütles Eesti rahvusnaiskonna peatreener Janne Schasmin intervjuus ERR-ile. "See näitas ka, kui väga meil on vaja, et kõik tugevad naised oleks meiega, aga teisest küljest näitas see ära, kui palju me peame veel oma noortega tööd tegema."

Eesti alagrupist pääsesid finaalturniirile olümpiakogemusega Türgi ja Valgevene. Kolmandaks jäänud Poolale jäi Eesti kolmapäeval võõrsil alla 51:82.

"Me pöörasime sellele väga palju tähelepanu, et nad tulevad väga agressiivselt, aga nad ei kohanenud sellega - esimesed visked ei läinud ja liidrid ei suutnud ka tabada ja initsiatiivi haarata ja sinna ta läks," jätkas Schasmin. "Aga ikkagi on mul hea meel, et selle kõige taustal me ei murdunud ja me mängisime oma mängu edasi ja me jaksasime oma hetke parima selles osas välja mängida. Palju mõtteid on, kuidas edasi minna, aga kuna veebruaris akent ei ole, siis me läheneme individuaalsete plaanidega ja ma sügavalt loodan, et need kolm viimast mängu näitasid neile, mida tähendab individuaalse töö tähtsus väljaspool treeningaega."

Poolast tuli karkudel tagasi 18-aastane mängujuht Johanna-Eliise Teder, kes siirdub järgmisel hooajal mängima USA üliõpilasliigasse. Peatreener ootabki, et rohkem naisi töötaks end nii ülesse, et pääseks piiri taha, siis muutub koondis konkurentsivõimelisemaks.

"Saal tundus seal libe kohe algusest, aga see ei ole vabandus, sest ju siis vajab ta veel puhkust. Vigastused juhtuvad siis, kui keha annab märku, et oleks vaja võtta paus," rääkis Schasmin, kes usub, et Eestil oleks vaja järelkasvu. "Me ei saa enam nooremaks minna. Noorusega me kogenud naistele vastu ei saa. Peame keskenduma noorte tööle, noortekoondisele ja naiste koondises lihtsalt paarile tublile naisele, kes väljas on toeks olema ja noortega nii palju tööd ja vaeva nägema, et nad tahaks välja minna, kuna enamus rahvuskoondise mängijaid mängivad väljas kogemuse saamiseks, keskkonnavahetuseks. Seda näitas ka Valgevene mäng ära millest meil puudus on. Meil on 13 mängijat, aga me vajame vähemalt 25. Vajame igale positsioonile 2-3 konkurenti - see on see, mis edasi viib. Kui vaatame maailma edetabelit, kus asub Valgevene ja kus Poola, siis anname endale aru - see on hetkel meie tase, meie koht edetabelis on selline nagu see mäng näitas. Midagi katastroofilist ei ole - need noored vajavad aega harjumiseks ja on näha, et on vaja teha tööd, nii lihtne see ongi."

Lätis toimuvale EM-turniirile pääsesid lisaks võõrustajamaale veel Serbia, Tšehhi, Prantsusmaa, Inglismaa, Itaalia, Montenegro, Venemaa, Hispaania, Türgi, Valgevene, Belgia, Ungari, Sloveenia, Rootsi ja Ukraina.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: