Merike Anderson sai kirja pluss-miinus näitaja +58 ({{commentsTotal}})

Merike Anderson ja Castors Braine
Merike Anderson ja Castors Braine Autor/allikas: FIBA

Eesti naiste korvpallikoondise kauaaegne liider Merike Anderson aitas nädalavahetusel Royal Castors Braine'i naiskonnal Belgia meistrisarjas võtta koguni 75-punktilise võidu, kui 115:40 alistati Laarne Sparta.

36-aastane Anderson pääses väljakule algviisikus ning kogus 24 minutiga 20 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 5/8, vabavisked 1/1), seitse resultatiivset söötu, viis lauapalli, kaks vaheltlõiget ja neli isiklikku viga, vahendab Korvpall24.ee.

Eestlanna kasulikkuse tegur oli 31 ning +/- näitaja koguni +58 ehk siis Andersoni väljakul oldud minutitel mängis Castors Braine vastase üle 58 punktiga. Sellega tõusis ta ka tiimi parimaks.

Celeste Trahan-Davis tõi võitjate kasuks 21 silma ja 11 lauapalli ning Emmanuella Mayombo kogus sarnaselt eestlannale 20 silma ning lisaks ka seitse resultatiivset söötu.

Laarne naiskond suutis kogu matši jooksul tabada vaid 14 pealeviset ning nende visketabavus väljakult oli 26%.

Castors Braine on Belgia kõrgliigas võitnud praeguseks neli ja kaotanud ühe mängu, Laarne Spartal on kaks võitu ja kolm kaotust.