Keel ja Posojilnica võitsid, ent langesid konkurentsist ({{commentsTotal}})

Markkus Keel (vasakul) ja Bleiburgi Posojilnica Aich/Dob
Markkus Keel (vasakul) ja Bleiburgi Posojilnica Aich/Dob Autor/allikas: FIVB

Markkus Keel ja tema Austria meistriliigasse kuuluv koduklubi SK Posojilnica Aich/Dob läksid eile Meistrite liiga teises eelringis teistkordselt vastamisi Saksamaa klubiga Frankfurdi United Volleys.

Et avakohtumise võitis Frankfurt 3:0, vajasid nad edasipääsuks kahte geimivõitu, kirjutab volley.ee. Posojilnica seevastu pidi edasipääsuks mängu võitma 3:0 või 3:1 ja seejärel olema parem ka kuldses geimis. Eestlasest sidemängija tööandja sai küll 3:2 (20:25, 17:25, 25:18, 25:15, 15:13) võidu, ent langes siiski kahe mängu kokkuvõttes konkurentsist.

Sidemängijana tegutsev Keel tegi kaasa kahes esimeses geimis ning vahetati siis sarnaselt mitmele teisele põhimehele puhkama, sest edasipääs oli luhtunud. Ka Frankfurt vahetas pärast edasipääsu kindlustamist sisse vahetusmehed. Matej Kok oli Posojilnica resultatiivseim 17 punktiga, MIlija Mrdak tõi Frankfurdile parimana 13 silma.

Posojilnica jätkab mänge aste madalamal CEV Cupil, kus esimeseks vastaseks on Dukla Liberec.

Esimeses eelringis alistas Posojilnica Hollandi meisterklubi Gronigeni Abiant Lycurgi, kellest avamängus saadi jagu 3:1, teises mängus kaotati 2:3 ning pääseti kahe mängu kokkuvõttes edasi.

Keel on ainus eestlane, kes Meistrite liiga selles faasis kaasa teeb. Neljandast ringist ehk alagrupiturniirilt alustavad teiste seas Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas (Türgi), Keith Puparti, Andri Aganitsa ja Timo Tammemaa tööandja Maaseiki Greenyard (Belgia) ning Renee Teppan ja Belchatowi Skra (Poola).