Haridusstipendiumi pälvisid 30 praegust ja endist tippsportlast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpiakullaga
Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpiakullaga Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on Eesti Olümpiakomitee juba aastast 2003 pakkunud võimalust, millega Eestit silmapaistvalt esindanud sportlased saavad võimaluse jätkata haridusteed endale sobival ajal ja omandada soovitud kõrg- või kutseharidus. Tänavusel sügissemestril määrati stipendium 30 endisele ja praegusele sportlasele.

Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju sõnul on EOK ning haridus- ja teadusministeeriumi 15 aasta pikkune koostöö tippsportlaste haridusstipendiumi projektiga olnud tõhus. "Läbi selle programmi on saanud lisatuge hariduse omandamisel sajad sportlased. Seekordses jaotuses oli 30-st 23 korduvtaotlust, mis näitab, et kord alustatud õpingutega soovitakse kindlasti lõpuni minna. Haridusstipendiumi projekti on üks EOK topeltkarjääri programmi komponentidest, mis soodustab sportlastel peale tippsportlase karjääri lõpetamist alustada või jätkata kõrg- või kutsehariduse omandamist," ütles Raju.

2018. aasta sügissemestril pälvisid stipendiumi:
Piret Pormeister (suusatamine)
Sergei Pareiko (jalgpall)
Meril Beilmann (laskesuusatamine)
Valentin Bassov (veemoto)
Kristina Šmigun-Vähi (suusatamine)
Johanna Allik (iluuisutamine)
Tormis Laine (mäesuusatamine)
Helina Rüütel (sulgpall)
Kaspar Paur (jalgpall)
Kristin Kuuba (sulgpall)
Kaari Kink (võistlustants)
Toomas Kollo (suusatamine)
Andreas Veerpalu (suusatamine)
Sander Maasing (jalgrattasport )
Mihkel Liivakant (karate)
Kristjan Koll (suusatamine)
Mae Lang (jalgrattasport)
Joosep Karlson (aerutamine)
Rainer Kasekivi (purjetamine)
Kaur Kuslap (sõudmine)
Timmo Jeret (jalgrattasport)
Ingrid Puusta (purjetamine)
Reino Velleste (jahilaskmine)
Raido Ränkel (suusatamine)
Jarmo Ahjupera (jalgpall)
Lise Anette Vaher (suusatamine)
Ants Oskar Pertelson (judo)
Kail Piho (kahevõistlus)
Marten Niilop (jalgpall)
Markus Leemet (kümnevõistlus)

Haridusstipendiumi pälvinud  tippsportlased on õpingud jätkamas nii Eestis kui ka välismaal asuvates kõrg- ja ametikoolides. Eesti kõrgkoolidest on esindatud Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Estonian Business School, Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, Euroakadeemia. Väljaspool Eestit The University of Alabama, Meraker Nord Universitet, University of South Carolina ja teised koolid.

Kaks korda aastas väljaantavat EOK ja HTM-i haridusstipendiumit saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot semestris. Stipendiumile on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisesse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Kui sportlane on tegevkarjääri juba lõpetanud, ei tohi olla sellest möödunud üle viie aasta. Samuti oodatakse stipendiaatidelt oma elus ja sporditegevuses ausa mängu põhimõtete järgimist, noorematele eeskujuks olemist ning dopinguvastaste reeglite järgimist.

Haridusstipendiumi saajad valib välja komisjon, kuhu kuuluvad haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi ning Eesti Olümpiakomitee esindajad, sealjuures osaleb stipendiumite määramises ka EOK sportlaskomisjoni esindaja. Haridusstipendiumeid antakse välja aastast 2003 ning need on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist. Eelmisel olümpiatsüklil 2013-2016 anti välja kokku 247 stipendiumi kogusummas üle 206 000 euro.

 

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: