Soome võistluse GP parim eestlane oli Paul Argus

Paul Argus ja Caesar
Paul Argus ja Caesar Autor/allikas: Celin Lannusalu

Soomes toimunud CSI2*võistlusel osales sellel nädalavahetusel suur hulk Eesti takistussõitjaid, kellele see oli oluliseks kontrollvõistluseks enne sel nädalal toimuvat Tallinn International Horse Show'd. Võistlus kulmineerus pühapäevase grand prix sõiduga, kus parima eestlasena lõpetas Paul Argus hobusel Caesar, olles neljas.

Aino ratsakeskuses toimuv võistlus on meie ratsanike võistluskalendris alati tähtsal kohal olnud ja sealt on tulnud ka häid tulemusi. Seekordsel GP-l osales kokku üheksa Eesti võistluspaari, kes läksid püüdma kohta poodiumil. GP-s osalemisega koguti ka väärtuslike edetabelipunkte, mille alusel toimub kvalifitseerumine olümpiamängudele.

Tänavuse suvehooaja suurepärased tulemused olid meie ootused üles kruttinud. Kuna tegemist oli ühega esimestest sisevõistlustest peale pikka välishooaega, vajasid nii hobused kui ratsanikud oludega harjumist. Seetõttu oli see võistlus oluline osa ettevalmistusest mõne päeva pärast Saku Suurhallis toimuvaks horse show'ks.

Grand prix sõidus oli takistuste kõrguseks 145 cm ja see peeti kahevoorulisena. Võitu läks püüdma 39 võistluspaari. Kui pooled ratsanikud olid esimese vooru läbinud, oli nulli sõite vaid kaks ja need olid kahe soomlanna arvel. Nii jäi see kuni selle vooru lõpuni. Päris paljudel paaridel oli probleeme normiaja sisse mahtumisega ja sealt tuli mitmeid karistuspunkte lisaks.

Parkuuri esimeses pooles startinud eestlastest ei suutnud keegi puhast sooritust teha ja kõik lootused olid teises pooles startival Pillil, Kivisildil, Klettenbergil, Kenderil ja Argusel. Neist kaks viimast osalesid võistlusel kahe hobusega. Esimese vooru puhas sõit oleks taganud kindla edasipääsu teise vooru, sest sinna said 25% osalejaist. Kümne parema sekka suutsid end sõita lõpuks Paul Argus ja Caesar ning Kullo Kender ja Artas, kes lõpetasid esimese vooru nelja karistuspunktiga. Edasipääsemisele oli lähedal ka Rein Pill hobusel Alfons Ra, kes tegi ilusa sõidu kuni viimase takistuseni, mis maha pudenes, kuid nende aeg ei olnud piisavalt kiire ja paari lõplikuks kohaks jäi sellel võistlusel 12. auhinnaline koht. Ka Kullo edasipääs oli kuni viimase ratsanikuni lahtine, kuid tal läks õnneks, sest viimasena startinud soomlane oli aeglasem.

Teise vooru võeti kaasa esimese vooru karistuspunktid, mis liideti teise vooru omadele. Lisaks luges lõppjärjestuses teise vooru aeg. Seal startis esimesena Kender Artasel, kes tegi puhta sõidu, mis andis neile kokkuvõttes seitsmenda koha. Argus ja Caesar tegid samuti puhta sõidu ja korralik aeg andis neile lõpuks neljanda koha. GP sõidu võitis soomlanna Emma Tallberg hobusel Dobbelt Quidam, kes sõitsid ainsana mõlemad voorud vigadeta.

Paul Argus ütles oma sõidu kommentaariks, et Caesar oli täna väga hea. "Caesar näitas selles sõidus, milleks ta tegelikult võimeline on. Temas on rohkemat kui välja paistab. Terve võistluse ajal oli ta stabiilne ja heas vormis." Eelolevat Tallinn International Horse Show'd ootab ratsanik põnevusega. "Tunnistan ausalt, et horse showl mul tavaliselt hästi pole läinud. Ei teagi miks. Mulle väga meeldib see võistlus ja seal võistelda, kuid lihtsalt pole õnne olnud. Ootan huviga seekordset võistlust, eks paista, mis juhtuma hakkab."

Ka võistluse eelnevatelt päevadel korjasid meie ratsanikud mitmeid auhinnalisi kohti ja kaks võitu. Neljapäevase 140 cm parkuuri võitsid ülekaalukalt Kullo Kender ja Artas. Teine võit tuli reedel 135 cm sõidus Gunnar Klettenbergile hobusel B Captain Norman.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: