Maailmameister Reinaas: startide harjutamine tõstis enesekindlust

Foto: ERR

Eesti noored jetisõitjad on tänavu näidanud rahvusvahelistel võistlustel head taset. Maailmameistrivõistlustel kaitses taas edukalt tiitlit Kohila poiss Mattias Reinaas.

Suurepärase võistlusnärviga 13-aastane Reinaas paneb kiivri pähe ja alustab oma jetiga treeningut Angerja külas Alesti järve peal. Selleks, et gaasi peal hoides ägedalt kurve võtta ja intensiivsed sõidud vastu pidada, teeb juunioride maailmameister kaks korda nädalas tehnikatrenne veel ning üldffüüsise treeninguid maal.

"Suveperioodil proovime jõuda vähemalt kaks korda nädalas vee peale, kas siin Alesti või siis Tilgu sadamas merel ja talvel suusatan, teen saalitrenni, sügisel, kevadel sõidan rattaga.," ütles Reinaas ERR-ile.

Võistlustel on Reinaas kihutanud jetiga juba kuus hooaega ja võitnud selle aja jooksul juunioride konkurentsis lausa viis Euroopa- ja neli maailmameistritiitlit. Viimase MM-kulla teenis ta hiljuti Portugalis. Junior GP 3.3 klassis võitis ta tänu heale stardile kõik kolm võistlussõitu.

"Kuna õppisime hästi palju starte enne võistlust, siis see andis mulle hästi palju enesekindlust juurde ja julgust," jätkas Reinaas.

Kohila Gümnaasiumi koolipoiss on selle hooaja eesmärgid täinud ning mõtleb juba järgmisele võistlushooajale, kui saab 14-aastaselt kihutada juba meeste konkurentsis.

"Järgmine aasta vanuse tõttu saan sõita täiskasvanute klassis ja siis tahan seal MM-i tiitli pärast võistelda," lausus Reinaas.

Mattiase vahva karjäär algas just sellel Alesti järvel, kui ta ema ja isa juhendamisel tegi seitsmeaastaselt esimese jetisõidu.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: