Ratasepp stardib kolmekordse ultratriatloni MK-etapil Austrias

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp Autor/allikas: Urmas Telling

Ultratriatleet Rait Ratasepp paneb end Austrias proovile kolmekordse ultratriatloni MK-etapil. Ratasepp läheb võistlusrajale hea enesetundega.

Kolmekordne ultratriatlon ei ole Ratasepa jaoks kerge formaat. 11,4 km ujumist, 540 km rattasõitu ja 126,6 km jooksu tuleb esikonkurentsis püsimiseks läbida ilma pausideta ja maksimumtempos. Kiire rada paneb ohtu ka kehtiva maailmarekordi – 31:47:57. Austria kolmekordse ultratriatloni MK-etapi start antakse täna Eesti aja järgi kell 14.

Võistluse stardis on 28 osalejat 12 riigist, nende hulgas juba aastaid Ratasepale tugevat konkurentsi pakkuv valitsev maailmameister Richard Jung. "Richardiga on meil omavaheliste sõbralike mõõduvõtmiste hetkeseis 2:2. Üle-eelmisel aastal võitis ta mu ees kolmekordse ja kümnekordse ultratriatloni, eelmisel aastal õnnestus mul temast kiirem olla kahe ja kolmekordsel ultratriatlonil," rääkis Ratasepp, lisades, et tugev konkurents teeb ainult head meelt, sest see võimaldab tal endast maksimumi võtta.

Nii alustavadki Ratasepp ja Jung 11,4 km ujumist ühel ujumisrajal, kus neil tuleb 25-meetrises basseinis ujuda 456 basseinipikkust. Pärast ujumist suundutakse otse rattarajale. 540 km ratast sõidetakse pausideta ja kiiresti – näiteks eelmisel aastal läbiti Austrias rattadistants kõigest 15 tunni ja 16 minutiga (keskmine kiirus 35 km/h). 540 km ratast sõidetakse 2,7 km pikkusel ringil 200 korda. Katsumuse lõpetab 126,6 km jooks 2,94 km pikkusel ringil.

Ratasepp tõdes, et ettevalmistused selle aasta võistlusteks on kulgenud üle ootuste hästi: "Treeningute ja enesetunde võrdlus eelmise aastaga näitab suurt arenguhüpet. Treeningud võistlusrajal näitasid samuti, et eeldused kiireks ajaks on olemas. Loodetavasti õnnestub see hea vorm suurepäraseks tulemuseks vormistada. Samas, nii meeletute distantside juures tuleb alati olla valmis ootamatusteks."

Austria kolmekordse ultratriatloni MK-etapp ja sellele vahetult järgnev kolmekordse ultratriatloni MM-etapp Saksamaal on ultratriatleedi jaoks olulised katsumused enne hooaja põhikatsumust, mille ta korraldab endale ise. 23. septembril alustab Ratasepp ennekuulmatu ettevõtmisega, nimelt võtab ta esimese sportlasena maailmas Fuerteventura rasketes tingimustes ette 20-kordse ultratriatloni. Katsumuse raames tuleb tal 20 järjestikusel päeval läbida iga päev 3,8 km ujumist, 180 km ratast ning 42,2 km jooksu. 20 päeva peale läbib mees 76 km ujudes, 3600 km rattal ning 844 km joostes.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: