Suurbritanniale alla jäänud Eesti koondis pani end raskesse seisu ({{commentsTotal}})

{{1530300120000 | amCalendar}}
Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Viimasel veerandajal lagunenud Eesti korvpallikoondis sai MM-valiksarja avaringi eelviimases mängus võõrsil Suurbritannialt valusa 65:74 kaotuse.

Esimesel veerandajal jäi noorenenud koondisega Eesti peale 20:19, teisel veerandil kasvatati edu viiepunktiliseks ja poolajapausile mindi 39:34 eduseisul.

Kolmandal veerandajal tegi Suurbritannia kaheksapunktilise spurdi ja läks 45:43 ette. Eesti viigistas seisu ja läks omakorda 49:45 ja 51:47 juhtima. Veerandaja lõpusekundeil aga lükkas Gabe Olaseni palli korvi ja viimasele kümnele minutile mindi vastu Suurbritannia 54:53 eduseisul.

Viimast veerandit alustas aga Suurbritannia kümnepunktilise spurdiga, kuni lõpuks avas Siim-Sander Vene sel veerandajal ka Eesti punktiarve. Eesti tuli kuue punkti kaugusele – 58:64 –, kuid siis tegi Suurbritannia järjekordse vahespurdi, minnes 70:58 juhtima. Eesti suutis küll pisut vahet vähendada, kuid lõpuks võeti siiski üheksapunktiline kaotus.

Viimasel veerandil visketabavusega hädas olnud Eesti resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 24 punktiga, lisaks võttis ta viis lauapalli. Maik-Kalev Kotsar, Kristian Kullamäe ja Rauno Nurger lisasid kõik kaheksa ning Martin Paasoja seitse punkti.

Kreekal on H-alagrupis täisedu viis võitu, sellega on ka grupi võit kindel. Suurbritanniale oli võit Eesti üle nelja kaotuse kõrval esimene, Iisraelil ja Eestil on kirjas kaks võitu ja kolm kaotust.

Eesti peab nüüd lootma, et viimases voorus ei suuda britid Iisraeli alistada või siis võitma ise esmaspäeval Saku Suurhallis Kreekat. Vastasel juhul tekib kolme võistkonna vahel surnud ring ja siis selguvad edasipääsejad punktivahede järgi. Alagrupi kolm paremat jätkavad valikturniiri teises ringis.