Judoka Aleksei Budõlini olümpiapronks läks kaotsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aleksei Budõlin 2007. aastal enda olümpiapronksiga.
Aleksei Budõlin 2007. aastal enda olümpiapronksiga. Autor/allikas: SCANPIX/PRESSHOUSE

Sydney olümpial pronksi võitnud Aleksei Budõlini väärtuslik medal läks 2010. aastal kaotsi ja judoka on aastaid proovinud Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) selle duplikaati saada, ent ROK ilma politseiraportita uut medalit ei väljasta.

ERR-ile teadaolevalt kadus Budõlini 2000. aastal Sydneys kaalukategoorias kuni 81 kg võidetud pronksmedal koos ühe tema MM-medaliga juba 2010. aastal, kui ta reisis USA-st tagasi Eestisse.

Judoreisil käinud Budõlinil olid medalid kaasas, et neid noortele judokatele näidata. Tagasi lendama hakates pani sportlane medalid ülekaalu tõttu sõbra äraantavasse pagasisse, paraku läks aga pagas ja seega ka medalid kaduma.

Budõlin palus abi Eesti Olümpiakomiteelt (EOK), kes on tema nimel ROK-iga sel teemal suhelnud. Hiljuti pöördus Budõlin abipalvega ka Eesti peaministri Jüri Ratase poole, Ratas omakorda palus EOK-l Šveitsi judokoondise peatreenerina tegutsevat Budõlinit aidata.

"Eesti Olümpiakomitee on antud teemaga kursis ning suhelnud aastate jooksul ka Rahvusvahelise Olümpiakomiteega, kelle ainuõigus on olümpiamedalite duplikaatide väljastamine," vastas Ratasele EOK peasekretär Siim Sukles. "Rahvusvahelisel Olümpiakomiteel on oma reeglistik ja oluliseks tõendiks medali kadumise puhul on ametlik politseiraport. Kahjuks ei ole Aleksei Budõlinil politseiraportit esitada ja seoses sellega oleme saanud alati eitava vastuse duplikaadi tellimuse peale."

Politseiraporti olemasolu korral oleks ROK valmis duplikaadi enda kulu ja kirjadega Budõlinile saatma.

"EOK teeb kõik endast oleneva, et sportlane saaks endale duplikaadi," sõnas Sukles ERR-ile.

42-aastane Budõlin ise ei soovinud veel medali kadumislugu kommenteerida.

"Tegelen selle teemaga just praegu ning ei tahaks väga avalikustada, sest asi on veel õrn, aga nüüd on vähemalt lootust!" kirjutas ta ERR-ile.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: