Korvpalliliidu juhatus kiitis Eesti-Läti ühisliiga kontseptsiooni heaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

BC Kalev/Cramo - Valga-Valka
BC Kalev/Cramo - Valga-Valka Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Korvpalliliidu juhatus kinnitas Eesti-Läti ühisliiga kontseptsiooni ja "korvpall 2030" arengukava töörühmad.

Juhatus tutvus Eesti-Läti ühisliiga kontseptsiooni ja formaadiga ning kinnitas selle. Uues liigas hakkab mängima 15 võistkonda – kaheksa Lätist ja seitse Eestist, arvestusega, et Valga-Valka on Eesti võistkond ning mängib kevadel Eesti meistrivõistluste play-off'is. Põhihooajal mängitakse kaks ringi – üks mäng kodus ja teine võõrsil. Veerandfinaalides selguvad võitjad kahe mängu kokkuvõttes. Eesti-Läti ühisliiga medaliomanikud selgitatakse välja Final Four turniiril. Audentese Spordigümnaasiumi võistkond ühisliigas kaasa ei tee.

Eesti Korvpalliliidu president Jaak Salumets volitati asutama eraldi kehana mittetulundusühingut, mis kinnitab uue juhendi, eelarve, seab kõik muud tingimused liigas osalemiseks ning hakkab liigat juhtima. MTÜ põhikiri ja täpne juhtimisstruktuur selgub lähiajal. EKL on omapoolse visiooni lätlastele edastanud.

"Korvpallistrateegia 2030" raames tutvuti laiendatud strateegia töörühma ettepanekutega. Otsustati kinnitada kuus alatöörühma, mille koosseisude komplekteerimise tähtajaks on 14. august (järgmine juhatuse koosolek).

Eesti Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul on võimalus kõikidel kaasa rääkida. "Läbi töörühmade saame rohujuure tasandil minna arengukava detaili. See on koht, kus on võimalus reaalselt midagi muuta ja kõigil enda sisend anda. Selleks on andnud oma nõusoleku kõik Lepaninal laiendatud strateegianõupidamisel osalenud ning paljud korvpalli kogukonna liikmed," lausus Kuhi.

Juhatuse koosolekul kinnitati ka Eesti Korvpalliliidu 2018/2019 hooaja eelarve.

Olulise muudatusena kinnitati ka üle kümne aasta kehtinud meeste I ja II liiga üleminekusüsteem. Saku I ja II liiga vahel hakkab toimuma automaatne rotatsioon – esiliiga kaks viimast klubi langeb teise ja teise liiga kaks esimest ülendatakse esiliigasse.  Saku I liiga võitja saab võimaluse kandideerida loodavasse Eesti-Läti ühisliigasse.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: