Matšpallid päästnud Eesti võrkpallinaiskond võttis Rootsilt revanši ({{commentsTotal}})

Eesti naiste võrkpallikoondis
Eesti naiste võrkpallikoondis Autor/allikas: cev.lu.

Eesti naiste võrkpallikoondis sai Euroopa liiga Hõbeliigas revanši, alistades võõrsil Rootsi naiskonna 3:2.

Kodus juhtis Eesti Rootsi vastu geimidega 2:0 ja kolmandas geimis oli neil ka seitse matšpalli, aga lõpuks kaotati siiski 2:3.

Korduskohtumises võitsid rootslannad kodupubliku ees avageimi 25:20, teises oli 25:18 parem Eesti ning kolmandas jäi 25:21 peale Rootsi. Neljandas geimis oli rootslannadel kolm matšpalli, kuid Eesti võitis geimi lõpuks 27:25. Otsustavas geimis oli Eesti parem 15:6.

"Kõik oli peegelpildis võrreldes Rakverega. Seekord tulime meie väga raskest seisust välja," vahendab volley.ee Eesti koondise peatreeneri Andrei Ojametsa sõnu. "Mängu otsustas see, et suutsime vastuvõtuga paremini hakkama saada ja ise lüüa teravamat servi. Eriti tõstaks esile Anu Ennokit, kes oli rünnakul suurepärane ja tegi väga-väga hea partii ning oli võistkonna liider."

Kogu mängu lõikes olid Eesti parimad Anu Ennok 18 (+15) ja Nette Peit 16 (+2) punktiga. Ennoki rünnakuefektiivsus oli tervelt 65%. 25 tõstest lõi ta rünnakul maha 17 palli. Kokku lõi Eesti naiskond 13 serviässa, neist neli läksid Peidi arvele.

Rootslannade parim oli ettearvatult Isabelle Haak 30 punktiga (+19). Tema rünnakuefektiivsus oli 46%.

Eesti naiskonna nurgaründaja Anu Ennok kommenteeris mängu nii: "Algus oli väga närviline, aga neljanda geimi võit oli meie jaoks väga oluline ja viiendas otsustas see, et saime kohe alguses paremini minema. Meie vastuvõtt oli täna kindlasti oluliselt parem kui eelmises mängus, kaitses ja blokis saime kindlasti rohkem käsi vahele. Terve tiimina mängisime täna paremini."

Rootsile oli see kolme võidu kõrvale esimene kaotus, Eestil on nüüd kirjas samuti kolm võitu ja üks kaotus. Rootsi on üheksa punktiga endiselt alagrupis liider, Eesti on kaheksa punktiga teine.

Järgmisena läheb Eesti 3. juunil võõrsil vastamisi Šveitsiga.