Eesti jetisõitjad olid Alpe Adria avaetapil edukad ({{commentsTotal}})

Markus Lutsokert, SKI GP-1
Markus Lutsokert, SKI GP-1 Autor/allikas: Simon Palfrader

Neljateistkümne riigi jetisportlased kogunesid möödunud nädalavahetusel Horvaatiasse Fazanasse, et sõita Alpe Adria jet-ski Touri esimene etapp. Eestit oli sinna esindama sõitnud üheksa sportlast.

SKI GP-1 klassis osales kokku 17 võistlejat. Eesti sportlastest olid stardis Markus Lutsokert, Marten Männi ja Ralf Üpraus. Kõigis kolmes sõidus andsid pealtvaatajatele suurepärase vaatemängu Lutsokert ja Männi.

Kolmandas sõidus tekkis Männi jetil väike tehniline rike ja ta oli sunnitud katkestama. Lutsokert võitis kõik kolm sõitu ja saavutas etapivõidu, Männi sai kahe sõidu tulemuse põhjal etapilt kolmanda koha ja oma SKI GP1 debüüdi teinud Üpraus oli ühe sõidu põhjal 16 kohal. Männi võistles veel klassis SKI GP3, kus ta saavutas 16 osavõtja seas kokkuvõttes teise koha.

SKI Ladies GP-1 klassis olid võistlustules Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus. Mõlemad sõidud võitis Krista Uzare Lätist, Nilbe oli esimeses sõidus teine aga teises sõidu kehva stardi tulemusena lõpetas ta kolmandana. Üpraus oli esimeses sõidus neljas ja teises sõidus teine. Kokkuvõttes läks esikoht Uzarele, teine koht Nilbele ja kolmas koht Üprausele. Üpraus osales veel klassis SKI GP-2, kus ta saavutas meeste konkurentsis etapilt viienda koha.

SKI Veteran GP-1 klassis, kus Eestit olid esindamas Andres Lauri, Henn Linth ja Egon Üpraus osales 15 võidusõitjat. Lauri saavutas etapi kokkuvõttes viienda koha, Linth oli kaheksas ja Üpraus 12.

Runabout klassides GP-1 ja GP-2 esindas Eestit Erkki Koppel. Oma põhiklassis Runabout GP-2 saavutas Koppel etapilt kokkuvõttes teise koha. Koppel osales oma GP-2 masinaga ka võimsamas GP-1 klassis, kus saavutas etapilt viienda koha.

Kuue-etapilise Alpe Adria jet-ski Touri teine etapp toimub 18. - 20. mail Itaalias Caorles.

Võistluse peakorraldaja Horvaatia Jetispordi Liidu president Davor Hundic oli meeldivalt üllatunud nähes kui palju sportlasi oli saabunud Eestist Horvaatiasse ja kiitis meie sportlaste aktiivsust. Horvaatias ootas neid ees väga ilus ilm ja ideaalsed võimalused testida oma tehnikat võistlusolukorras ennem mai lõpus algavat MM-sarja.