Tallinna Merepäevade regatil kestab purjetajate omavaheline mõõduvõtt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu Autor/allikas: Eesti Jahtklubide Liit

Päikesepaisteline ja vaikse tuulega teine võistluspäev lisas EJL Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapil võistlevate purjetajate tulemuste tabelisse nelja võistlussõidu tulemused. Pühapäeval liituvad võistlusega 49er ja Optimist klassid ning pärastlõunal peetakse Lennusadama kai kõrval ülipõnevad finaalid.

RS Feva klassis säilitasid seni peetud võistlussõitude kokkuvõttes liidripositsiooni kõigis sõitudes esimese kolme hulgas finišeerinud Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Pert Salundi ja Andreas Sepp püsivad teisel kohal, kolmandaks on aga tõusnud Karolin Härm ja Britta Maipuu.

Kaarel ja Mihkel Paal võitsid laupäevastest sõitudest kaks ära ning on praegu kokkuvõttes tõusnud 29er klassis võistlust juhtima. Soome meeskond Edvard Bremer ja Otto Schneider on endiselt teisel kohal ning Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter kolmandad.

Võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva lõunani toimuvatest fliidisõitudest, mis purjetatakse kahel võistlusalal – Lennusadama ala ja Noblessneri ala, ning pühapäeval alates kella 13 kaldalähedasel Lennusadama rajal purjetatavatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: