Võrkpallikoondis alustas Kuldliigat võiduga Slovakkia üle ({{commentsTotal}})

Eesti meeste võrkpallikoondis
Eesti meeste võrkpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR Sport

Eesti meeste võrkpallikoondis alustas Euroopa Kuldliiga võistlussarja, kui Slovakkias peetud avamängus oldi kohalikust koondisest paremad 3:1 (25:22, 24:26, 25:19, 25:17).

Avageimi 25:22 võitnud Eesti kaotas küll teise geimi 24:26, kuid võitis seejärel viimased kaks geimi kindlalt – 25:19 ja 25:17, võttes sellega kindla 3:1 võidu.

Eestlaste parimana tõi Renee Teppan 22 punkti, talle järgnes Robert täht 19 silmaga. Oliver Venno arvele kirjutati 14 punkti.

Eesti vastuvõtt oli 72% ja rünnak 62%. Blokipunkte kogunes kaheksa, servil löödi kolm ässa ja tehti 23 viga. Slovakkia poolel tõi Julius Firkal 13 punkti. Võõrustajate vastuvõtuprotsendiks kujunes 61, rünnakuid realiseeriti 47-protsendiliselt. Blokiga saadi viis ja serviga kolm punkti (vigu kogunes 17).

Eesti meeskond kuulub Euroopa Kuldliigas A-alagruppi Belgia, Slovakkia ja Rootsiga. Alagrupis mängitakse kõigiga läbi kodus-võõrsil süsteemis, seejärel toimub Final Four turniir, mille võitja pääseb üleminekumängudele, et võidelda koha eest Maailmaliigasse.

Järgmise mängu peab Eesti koondis kolmapäeval, kui Rakveres minnakse vastamisi Belgia meeskonnaga. Belgia alustas Kuldliiga võistlussarja samuti võidukalt, kui võõrsil oldi 3:1 paremad Rootsist.