Kalev/Cramo tuli kolmandat aastat järjest Eesti meistriks ({{commentsTotal}})

{{1527177240000 | amCalendar}}

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas BC Kalev/Cramo võõrsil kindlalt 99:83 Tartu Ülikooli, võites finaalseeria 4:0 ning tulles kolmandat aastat järjest Eesti meistriks.

Üsna tasavägiselt kulgenud esimesel veerandajal sai Tartu vahepeal seitsmepunktilise edu, kuid väikesele puhkepausile minnes oli see kahanenud neljale punktile – 24:20.

Ka teine veerandaeg kulges võrdlemisi tasavägiselt. Tartu sai küll vahepeal edu viie punkti peale, kuid poolajapausile mindi vaid ühepunktilises eduseisus 45:44.

Kolmas veerandaeg algas samuti tasavägiselt, aga siis õnnestus Kalevil edu kasvatada 11 punktile, veerandaja lõpuks oli Kalevi eduseis kümnepunktiline – 75:65. Neljandal veerandajal läks aga Kalev oma teed, võttes lõpuks kindla 16-punktilise võidu.

Võitjate parim oli Isaiah Briscoe 20 punktiga, Bojan Subotic lisas 19 ja Branko Mirkovic 18 punkti. Tartu resultatiivseim oli Kristjan Kitsing 21 punktiga.

Enne mängu:

Kalev/Cramo meeskond on nelja võiduni peetavas seerias võitnud kõik kolm seni peetud kohtumist. Avamängus võidutses Kalev numbritega 98:95, ning sellele järgnevalt Tallinnas peetud seeria teises kohtumises olid kalevlased paremad koguni 103:85. Esimeses kodusaalis peetud mängus jäid tartlased Tallinna klubile alla 82:102.

Kalev/Cramo võidu korral kroonitakse Tallinna klubi kolmandat hooaega järjest Eesti meistriks. Tartu võidu korral jätkub seeria taas Tallinnas, kus mängitakse esmaspäeval, 28. mail.