VIDEO | Raag pälvis takistussõidu MK-finaalis Eesti ajaloo teise tulemuse

Pühapäeval tegi Pariisis Urmas Raag Eesti ratsaspordi ajalugu, kui lõpetas maailmakarika finaali 15. kohal, mis aegade teiseks tulemuseks Gunnar Klettenbergi Kuala Lumpuri 12. koha järel. Kaksikvõidu võtsid ameeriklased Elizabeth Madden ja Devin Ryan.

Finaalvõistluse esimest vooru alustas 29 võistluspaari, Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart olid stardijärjekorras kaheteistkümnendad. Vahetult enne Raagi oli Steve Guerdat hobusega Bianca teinud päeva esimese puhta soorituse. Raag ja Ibelle alustasid võimsate hüpetega, millele rahvas reageeris ahhetustega. Eesti paar püsis puhtana kuni eelviimaseks takistuseks olnud kolmese süsteemine, mille viimane latt kahjuks langes ja karistuspunkt tuli ka ületatud normiaja eest.

Raag langes tol hetkel kolmandaks ehk potentsiaalselt 21. (toim. teise vooru pääses 20 koondarvestuse parimat), kuid Eesti pealtvaatajate meeleolu tõusis, kui peagi startinud jänki Jamie Barge võttis maha kaks takistust ja langes Raagistt tahapoole ning sai selgeks, et Eesti paar osaleb ilmselgelt teises voorus.

Avavoorus esikolmik ei eksinud ning nii järjestus kui karistuspunktide arv jäi samaks. Lõppvooru läks Elizabeth "Beezie" Madden nulliga, Henrik von Eckermann neljaga, Devin Ryan kuuega. Võis tõdeda, et esikolmik on suhteliselt kindlalt ette rebinud, kuna neljandana oli Pieter Devosil 11 ning viiendana 12 nii Roges Yves Bost, Eduardo Alvarez Aznar, Oliver Philippaerts kui mullune karikavõitja McLain Ward.

Teises voorus asusid Urmas ja Ibelle starti teisena ja tegid fantastilise esituse, võtmata maha ühtegi latti. Kaks karistuspunkti ületatud normiaja eest ei vähendanud emotsiooni ja tõstsid Raagi Eesti ratsaspordiajaloo teisele tulemusele maailmakarika arvestuses, milleks 15. Finaalsõidu arvestuses läks Raagile ja Ibellele kirja suisa ülikõrge kaheksas koht.

"Teine voor oli pandud üles sama raskena nagu esimene," rääkis Raag peale võistlust. "Esimeses voorus tuli mul oma sõiduviga sisse. Hobune hüppas üle võlli ja me kaotasime tasakaalu. Uskumatu, mis olukorrast suutis hobune välja sõita. Ja see üks viga eelviimasel tõkkel oli lihtsalt nii halb õnn, kui üldse olla saab."

Raagi sõnul mängib ratsaspordis raha suurt rolli ja ookeani taga paistavad rahakotid olema suuremad. "Ameeriklastel on tõesti uhked hobused ja täna siin nende vastu ei saanud," lisas Raag.

Esikolmikust startis esimesena ameeriklane Devin Ryan hobusega Eddie Blue lõpetades teisegi vooru vigadeta. Järgmisena starti läinud rootslane Henrik von Eckermann võttis aga mõneti ootamatultki hobusega Toveks Mary Lou maha juba teise takistuse, millega Ryan tõusis liidriks. Hilisemal pressikonverentsil tõdes von Eckermann, et tegemist oli puhtalt tema enda veaga, hobune hüppas ülihästi. "Seitsmes takistus oli esimesele väga lähedal ning seda hüpates jäin hobust liialt hoidma, mis andiski kohe tagasilöögi teisel takistusel," ütles von Eckermann.

Kõik jäi kaks osavõistlust võitnud Elizabeth Maddeni ja Breitlingi, kellel oli niiöelda üks mahaajamine ees, otsustada. "Beezie" tegi asja siiski põnevamaks, kui võttis maha kolmese süsteemi keskmise tõkke, kuid rohkem vigu ameeriklanna sisse ei lasknud ning võttis sel moel oma karjääri teise maailmakarika võidu. Madden oli arusaadavalt õnnelik enda võidu üle, kuid veelgi rohkem uhkust tundis ta kogu Ühendriikide koondise üle, kelle liikmetest kolm jõudis esinelikusse – neljandana lõpetas mullune võitja McLain Ward.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: