Takistussõidu MK-finaali I stardi lõpetasid eestlased kolmandas kümnes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rein Pill ja A Brok Pariisis
Rein Pill ja A Brok Pariisis Autor/allikas: Merike Udrik-Õispuu

Neljapäeval peetud maailmakarika finaali esimene osavõistlus kujunes edukaks jänkidele, kui liidrina jätkab hobusega Breitling LS startinud Elizabeth Madden ja kolmandal kohal lõpetas Devin Ryan hobusega Eddie Blue. Eesti mehed jäid mõlemad 30 parema hulka, millega säilisid suured lootused jõuda pühapäevasesse finaali.

Nii Rein Pill kui Urmas Raag lootsid esimesest osavõistlusest paremat tulemust, kuid suures plaanis ei ole midagi veel kadunud. Rein Pill, kes A Brokiga startis 11. kohalt, võttis maha mõlemad üheksandaks olnud kahese süsteemi elemendid, samal takistusel eksisid esimesel elemendil ka Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart. Raagi kohaks jäi lõpuks 22., Pillil 28., mis hoiab sportlasi endiselt pühapäevase finaali kursil, kuhu pääsevad 30 parimat.

Suurt kiirust näitasid Ameerika Ühendriikide sportlased, kui liidrina lõpetas ühe Maailma Karika juba võitnud Elizabeth Madden hobusega Breitling LS. Teiselgi kohal lõpetas samuti Maailma Karika võidurõõmu tundnud sakslane Daniel Deusser, olles talle kord juba karikavõidu toonud hobuse Cornet d' Amour sadulas. Komanda koha sai esimeselt osavõistluselt jänki Devin Ryan hobusega Eddie Blue.

Sõidujärgsel pressikonverentsil rääkis Madden, et just esimene osavõistlus oli tema põhiliseks hirmuks, kuna tema hobune on küll kiire, kuid ettevaatlik. Sportlase rõõm oli aga arusaadav, sest võistlus õnnestus suisa võita ning sellega pinged maha võtta. Teisena lõpetanud Daniel Deusser mainis, et rajaga tutvudes tundus see talle väga raske, kuid sõitma hakates laabus kõik suurepäraselt.

Reedel on kavas teine kvalifikatsioon, mille algus on Eesti aja järgi kell 21.30.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: