Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuulutati välja 2017. aasta parim spordiraamat

Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

7. aprillil kuulutati Eesti Olümpiaakadeemia aastakonverentsil välja 2017. aasta parim spordiraamat, milleks oli Märt Roosna raamat "Terava keelega. Avo Keele ja Eesti võrkpallimeeskonna lugu". 

Koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumiga kuulutati välja tänavu juba seitsmes Georg Hackenschmidti raamatuauhinna võitja, kelleks sai Märt Roosna raamatuga "Terava keelega. Avo Keele ja Eesti võrkpallimeeskonna lugu". Auhinna saaja valiti kõigi eestikeelsete spordiraamatute hulgast, mis ilmusid Eestis esmakordselt 2017. aasta jooksul. Auhinna suurus oli 1000€ ja sellega kaasnes ka traditsiooniline auhinnakuju, mille autor on skulptor Jass Kaselaan.

Aastakonverents peeti Tartus, kus peale Georg Hackenschmidti raamatuauhinna võitja välja kuulutamise leidis aset nii PyeongChangi taliolümpia arutluskoosolek kui ka Eesti Olümpiaakadeemia täiskogu. Päeva esimeses pooles toimunud arutluskonverentsil "PyeongChang 2018" astusid üles treenerid Anti Saarepuu ja Indrek Tobreluts, olümpiasportlane Saskia Alusalu ning kultuuriministeeriumispordi asekantsler Tarvi Pürn. Ettekannetele järgneval täiskogul valis EOA endale uue presidendi ja juhatuse.

Samuti presenteeriti esmakordselt uut stendnäitust "Olümpia ja mängud: pidu meis enestes". Näitus käsitleb teemasid nagu olümpiaharidus, kooliolümpiamängud, Eesti sportlased olümpiamängudel ja Eesti Olümpiaakadeemia. Antud näitus hakkab rändama mööda koole ja selle on kokku pannud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: