Reinar Hallikule tuli appi ameeriklasest korvpallitreener ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reinar Halliku viimane koondise kodumäng
Reinar Halliku viimane koondise kodumäng Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Reinar Hallik korraldas omanimelise korvpallikooli õpilastele treeninglaagri, mille tarbeks kutsus ta kohale ameeriklasest treeneri Tremaine Daltoni, kes on The Process Basketball nimelise programmi asutaja ja eestvedaja.

"Ma olen mängijaid NBA-ks ette valmistav treener ning ma kontakteerusin Reinariga Facebookis, kuna tahan laiendada oma ettevõtet üle Euroopa. Meil käib töö Austraalias, Prantsusmaal ning laienemine on pooleli Hispaanias," sõnas ameeriklane portaalile Korvpall24.ee.

"Kuna Reinar alustas omanimelise korvpallikooliga, siis lendasin siia, et aidata tal seda arendada. Kuna ma olin väga hea üks-ühele mängus, siis sai minust just põhioskuste treener ning mulle meeldib mängijatega individuaalselt tegeleda," selgitas oma reisikulud ise tasunud korvpallitreener.

Daltoni sõnul on tema ettevõtte The Process Basketball abil paljud mängijad saanud võimaluse näidata ennast ka NBA klubidele. Üheks hiljutiseks näiteks on äsja Tallinna Kalevisse toodud Emmanuel Malou.

Daltoni sõnul on Euroopa pallurid suurte sammudega tasemelt USA-le järgi jõudnud, kuid ameeriklastel on veel see üks samm edumaad, mida Dalton tahab eurooplastel aidata astuda. "Euroopa korvpall võib kohati olla nagu keeruline pusle, kuhu mängija võib oma loovuse kaotada. Ma ei taha Euroopa stiililt midagi ära võtta, sest kui eurooplased oleks sama atleetlikud või neil oleks sarnane tapjainstinkt, siis poleks USA palluritel Euroopa vastu mingit võimalust. Kui Euroopas suudetakse säilitada oma põhioskused ning lisada juurde atleetlikust, siis vahe kahe koolkonna vahel tasandub."

Dalton oli väga rahul, et endised tippkorvpallurid pärast karjääri lõpetamist korvpallikooli loovad: "Reinar on ideaalne näide, kuidas Euroopa korvpall saab edasi areneda. Nii kaua, kui teil on selliseid tüüpe nagu Reinar, on Eesti korvpall väga heades kätes ja areneb edasi!"

25.-28. veebruaril Iisakus toimunud laagri projekti rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: