Üllar Kerde Kalev/Cramost: nagu öeldakse, et uus luud pühib puhtamalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna leedulasest peatreener Donaldas Kairys on meeskonna eesotsas olnud 1,5 kuud ning seni peetakse tema töö tulemust heaks. ETV spordisaate stuudios käis Cramo kohta hinnangut andmas korvpallitreener Üllar Kerde, teda intervjueeris Tarmo Tiisler.

Mida on Kairys teinud meeskonna juures sellist, et meeskond mängib teise kvaliteediga?

Otseselt midagi öelda ei saa, et oleks mingid suured muutused. Kaitses on läinud agressiivsemaks mäng ja rünnakul mängitakse lihtsamalt. Suured muutused hakkavad silma paistma kevadel play-offis. Siis me võime öelda, mis need suured asjad on. Muutuste sisseviimine võistkonnaaladel on päris raske.

Mida meeste jaoks tähendab uue treeneri tulek? On see rohkem pingutamine või uued taktikalised lahendused?

Esimene asi on see, et uus mees tuleb ja tahab kõigiga tuttavaks saada. Ma ei usu, et ta eriti Kalevi mängijatest teadis. Indrek Reinbok jäi treeneritest sinna ja andis kindlasti konkreetse ülevaate. Aga nagu öeldakse, et uus luud pühib puhtamalt ja kõik püüavad rohkem. Mängijate rotatsioon on muutunud, sest uus treener näeb võimalusi, mida Alar Varrak võib-olla ei näinud. Ma ei ütle, et ta midagi halvemini tegi, lihtsalt ta oli oma mõttes kinni.

Välismaa treeneri tulekuga kardetakse, et Eesti mehed ei saa enam nii palju pildile. Milline Kairyse mudel on olnud?

Praegu küll ei saa öelda, et oleks midagi muutunud. Isegi Kristjan Kangurile on mänguminuteid juurde tulnud. Treener valmistab ette konkreetseks mänguks ja kõik mängijad ei saa igas mängus ühepalju aega. Seda küll ei saaks öelda, et välismaalastel oleks rohkem roheline tee.

Kui kaua mängijate jaoks uus tuul uus on? Millal rutiin tekib ja see uudsus kaob?

Nii kaua, kuni treener näitab kõik asjad ära, mida ta tahab taktikalises ja psühholoogilises olukorras muuta. Kui treeningud ja mänguks ettevalmistus hakkavad olema tavalised, siis kaob see uudsus. Sinna läheb veel aega.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: