X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EOK premeeris mitteolümpiaalade meistreid ja nende treenereid

Kristin Tattar
Kristin Tattar Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeeris olümpiamängude kavas mitte olevatel spordialadel ja distsipliinidel maailmameistriks ja Euroopa meistriks tulnud sportlasi ja nende treenereid kogusummas 69 750 euroga.

EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas sportlastele ja nende treeneritele tunnustust. "Mul on väga hea meel, et Eesti Olümpiakomitee 100. juubeliaastal saame meeles pidada lisaks maailmameistritele ka tublisid sportlasi, kes on tulnud Euroopa meistriks. Sõltumata sellest, kas ala kuulub olümpiaprogrammi või mitte, toote au Eesti riigile ja rahvale. Aitäh teile!", ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK Täitevkomitee poolt kinnitatud korrale, mis sätestab ka seda, et preemiat saavad vaid kehtiva kutsetunnistusega treenerid.

EOK premeerib tänavu täiskasvanute maailmameistriks tulnud mitteolümpiaalade sportlasi järgnevalt:  

  • Tuuli Tomingas, suvebiatloni maailmameister 6 km sprindis – 3000 eurot
  • Kristin Tattar (Disc Golf Academy), discgolfi maailmameister – 3000 eurot
  • Liisbeth Orav (NYCS), maailmameister purisuusatamise purjelauakelkude lühirajaslaalomis – 2000 eurot
  • Mattias Reinaas (Kohila MK), jetispordi maailmameister klassis Ski GP3 – 2000 eurot
  • Rene Suuk (Tallinna VMK), veemootorispordi maailmameister klassis OSY-400 – 2000 eurot
  • Dmitri Borovkov (Tallinna KSK), castingu maailmameister lendõnge kahekäe kaugusheites – 2000 eurot
  • Elisabeth Atamanski (Sparta SS), bikiinifitnessi maailmameister kategoorias kuni 158 cm – 2000 eurot
  • Lilija Utenko (Sparta SS), bikiinifitnessi maailmameister kategoorias kuni 166 cm – 2000 eurot
  • Jasmiin Üpraus (Team64), veemootorispordi maailmameister klassis Ski GP1 – 2000 eurot
  • Nikita Stjopin (SpK Akvalang), kahekordne sportsukeldumise maailmameister 100 m torpeedo distantsil ja 100 m kombineeritud ujumises – 1000 eurot
  • Anna Denissova (Maardu AUK) ja Nikita Stjopin (SpK Akvalang), sportsukeldumise maailmameistrid – kokku 1000 eurot
  • Sander Linnus (OK Peko) ja Timmo Tammemäe (SK 100), rogaini maailmameistrid – kokku 3000 eurot
  • kapten Ott Kikkas (Pärnu JK), Siim Ots (Saaremaa MS), Marjaliisa Umb (Pärnu JK), Karl-Robert Trink (Pärnu JK) maailmameistrid purjetamises klassis ORC C – kokku 4000 eurot

EOK premeerib tänavu täiskasvanute Euroopa meistriks tulnud mitteolümpiaalade sportlasi järgnevalt:

  • Eneli Jefimova, lühirajaujumise Euroopa meister 100 m distantsil – 5000 eurot
  • Daisy Kudre-Schnyder (OK Peko), kolmekordne Euroopa meister suusaorienteerumise sprindis, lühirajal ja tavarajal – 3000 eurot
  • Kristin Tattar (Disc Golf Academy), Euroopa meister discgolfis – 2000 eurot
  • Elisabeth Atamanski (Sparta SS), bikiinifitnessi Euroopa meister kategoorias kuni 158 cm – 1000 eurot
  • Nonna Prokopjuk (Sparta SS), bikiinifitnessi Euroopa meister kategoorias kuni 162 cm – 1000 eurot
  • Rain Teder (Nõmme Huvikool),  automudelispordi Euroopa meister kiirusmudeliklassis 1 – 1000 eurot
  • Tõnu Sepp (Nõmme Huvikool), automudelispordi Euroopa meister kiirusmudeliklassis 5 – 1000 eurot
  • Kärol Soodla (Tartu Kalevi VMK), veemootorispordi Euroopa meister klassis GT-30 – 1000 eurot
  • Timmo Tammemäe (SK 100) ja Sander Linnus (OK Peko), rogaini Euroopa meistrid – kokku 1500 eurot
  • Mariann Sulg (OK West) ja Maris Terno (SK Saue Tammed), rogaini Euroopa meistrid  – kokku 1500 eurot
  • Rain Eensaar ja Reeda Tuula-Fjodorov (OK Peko), rogaini Euroopa meistrid – kokku 1500 eurot
  • kapten Ott Kikkas (Pärnu JK), Marjaliisa Umb (Pärnu JK), Marko Uulits (Pärnu JK), Siim Ots (Saaremaa MS) Euroopa meistrid purjetamises klassis ORC C – kokku 3000 eurot

Sportlaste treenerid saavad preemiat järgnevalt:

  • Jefimova treener Henry Hein (EKR 6) – 2500 eurot
  • Utenko treener Jekaterina Remets – Morozova (EKR 3) – 1500 eurot
  • Kudre-Schnyderi treener Raul Kudre (EKR 6) – 1500 eurot
  • Tomingase treener Indrek Tobreluts (EKR 5) – 1500 eurot
  • Atamanski treener Peep Reinart (EKR 4) – 1500 eurot
  • Linnuse ja Tammemäe treener Piibe Tammemäe (EKR 5) – 1500 eurot
  • Orava treener Jaak Lukk (EKR 6) – 1000 eurot
  • Reinaasi treener Ott Reinaas (EKR 3)  – 1000 eurot
  • Suuki treener Aivar Arand (EKR 3) – 1000 eurot
  • Tederi ja Sepa treener Lembit Vaher (EKR 7) – 1000 eurot
  • Stjopini treener Tatjana Ikkonen (EKR 5) – 1000 eurot
  • Sule ja Terno treener Tõnu Lillelaid (EKR 3) – 750 eurot
  • Soodla treener Henry Põvvat (EKR 6) – 500 eurot

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: