X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

100 spordihetke | TV 10 olümpiastarti

Foto: Marko Mumm/EKJL

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. 95. osa keskmes on TV 10 olümpiastarti – unikaalne koolispordi võistlussari kogu maailmas.

Tulevasi kergejõustiku superstaare on Eesti teleekraanil otsitud juba rohkem kui pool sajandit. 1971. aasta oktoobris jõudis Eesti televisiooni ekraanile esimene, toona Tõnu Tammaru juhitud TV 10 olümpiastarti saade. Võistlussarja peakohtuniku ja punktitabeli väljanuputaja Ants Tederi taktikepi all sündis omalaadne teleime.

Gerd Kanter, Ksenija Balta, Janek Õiglane, Rasmus Mägi – kõigi nende esimesed saavutused jõudsid selle sarja kaudu ka teleekraanile.

Põlvkondi ühendavas sarjas ületatakse oma vanemate ja koolide rekordeid. Siin kogevad mitmevõistluse võlu nii tulevased kergejõustiklased, pallimängijad, tehnikasportlased kui ka sadade erinevate ametite Eesti elu vedurid. Enamik ETV spordireportereid on TV 10 sarjas oma punktid ära toonud, aga ilma Anu Sääritsa intervjuudeta ei kujuta sarja ette juba viimased paarkümmend aastat.

Just siit, TV 10 olümpiastarti sarjast, saab alguse paljude Eesti andekate noorte tee sporditippu.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: