100 spordihetke | Korvpallur Aleksei Tammiste

Foto: Lembit Peegel/ERR arhiiv

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Seekordne osa räägib Aleksei Tammistest – karismaatilisest korvpallisolistist ja Kalevi korvpallimeeskonna liidrist.

Aleksei Tammiste oli kuldse Kalevi põlvkonna üks vähem tituleeritud mängijaid – vaid üks Euroopa meistritiitel 1971. aastast, aga Kalevi spordihalli tuli rahvas sageli vaatama just tema meisterlikku sõud.

Ta oli alter ego eestimeelsetele korvpallisõpradele, kes koos Tammistega nautisid varjamatult, kuidas ebastandardsusega on võimalik jagu saada ka kõige tugevamast vastasest.

Ka siis, kui Tamma oli kümme esimest viset mööda visanud, võttis ta endale ikkagi viimase rünnaku otsustamisõiguse ja keegi ei kahelnud, et see on tema õigus ja ta ei eksi. Vahel muidugi eksis ka, aga sageli ta siiski tabas.

Tammiste oli isepäine ja karismaatiline solist, meeskonna liider, kes valdas mängu ja nautis vastasele ärategemist. Kui Tammiste õnnestunud soorituse ja tabanud viske järel oma kuulsa naeratuse näole tõi, irvitas justkui kogu Eesti rahvas punavõimu suunas.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: