100 spordihetke | Rally Estonia

Foto: Karli Saul

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. 36. osas räägime Rally Estoniast – tõenäoliselt parima korraldusega etapist autoralli MM-sarjas.

Eestlaste rallivaimustus jõudis haripunkti pärast Ott Tänaku ja Martin Järveoja kauaoodatud maailmameistritiitli võitu 2019. aastal. Kodune autospordisündmus Rally Estonia elas ilusaid aegu, aga see ei olnud MM-ralli etapp nagu meie naabritel Soomes või Rootsis.

Aasta 2020 oli aga sama pöörane nagu rallisõit ise. Kevadel läks maailm koroonaviiruse tõttu lukku, Rally Estonia korraldajate erimeelsused Eesti Autospordiliiduga viisid selleni, et võistlus jääb hoopis ära. Aga veel üks 180-kraadine kurv oli ootamas. MM-sarja promootor tegi esimesel koroonasuvel Rally Estoniale pakkumise MM-ralli etapi korraldamiseks ning korraldustrio Urmo Aava, Tarmo Hõbe ja Silver Kütt lendasid täisgaasiga teele tagasi.

Nii sai Eesti oma võimaluse ja meie sporditeadvusesse tekkis sündmus, mille mastaabid ja populaarsus ületavad Lõuna-Eestis toimuva spordivõistluse piire. Ka Eesti piire. Eesti rallikangelaste Tänak-Järveoja võit esimesel kodusel MM-rallil andis kogu maailmale kinnituse, et eestlastega saab rallit sõita küll.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: