Los Angeles esitas 2028. aasta olümpiamängudeks viis uut spordiala

Pesapall Tokyo olümpiamängudel
Pesapall Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

2028. aasta olümpiamänge võõrustav Los Angeles tegi rahvusvahelisele olümpiakomiteele (ROK) ettepaneku lisada kavasse viis uut spordiala, millest kaks oleksid kavas esimest korda.

Los Angelese olümpiamänge korraldav meeskond tegi ROK-ile ettepaneku lisada olümpiamängude kavasse viis ala: pesapall/pehmepall, kriket, lacrosse, squash ning lipujalgpall, mis on Ameerika jalgpalli kontaktivaba vorm.

Kriket (Twenty20) naaseks olümpiakavasse esimest korda pärast 1900. aasta mänge Pariisis. Lacrosse oli viimati kavas 1908. aastal Londonis, kuid oli veel näidisala ka 40 aastat hiljem Londonis toimunud mängudel.

Pesapall/pehmepall oli kaks aastat tagasi aset leidnud Tokyo olümpiamängude kavas, kuid jäeti järgmise aasta Pariisi olümpiamängudelt kõrvale.

Squash ja lipujalgpall on olümpiamängudel esimest korda. "Jõudsime lõpuks julge ja tasakaalustatud ettepanekuni, mis annab olümpiamängudele kultuurilist energiat ning piiramatuid võimalusi," selgitas Los Angelese olümpiamänge korraldava meeskonna juht Kathy Carter.

Esialgse kava järgi oleks pidanud ROK uute alade lisamise üle otsuse tegema septembri alguses, kuid protsess lükati edasi, sest ROK ja olümpiamängude korraldajad polnud alasid piisavalt arutanud. ROK-i üldkogu teeb lõpliku otsuse 15. oktoobril Mumbais.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: