ROK lükkas järgmiste olümpialade otsuse edasi

Sportronimine Tokyo olümpiamängudel, pildil on olümpiavõitja Alberto Gines Lopez
Sportronimine Tokyo olümpiamängudel, pildil on olümpiavõitja Alberto Gines Lopez Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) pidi esialgse plaani järgi sel nädalal tegema otsuse 2028. aasta Los Angelese olümpiamängude uute spordialade osas, kuid ei ole jõudnud potentsiaalseid olümpialasid veel piisavalt arutada.

Esialgselt pidi ROK tegema otsuse sel reedel, aga teatas kolmapäeval, et ei ole veel jõudnud Los Angelese olümpiamängude korraldajatega veel piisavalt asju läbi arutada.

"ROK-i ja 2028. olümpiamängude korralduskomitee vaheliste arutelude tõttu ei ole veel olümpiaprogrammi komisjon saanud pidada koosolekut, et lõplikku soovitust ette valmistada," teatas ROK kolmapäeva õhtul. "Seetõttu arutatakse 2028. aasta OM-i lõplikku programmi hilisemal ROK täitevnõukogu koosolekul."

Olümpiamängude võõrustaja saab uusi alasid esitada, kuid ROK peab need kinnitama. Teadaolevalt kaalutakse olümpiamängudeks üheksat ala, milleks on kriket, karate, flag football, kikkpoks, pesapall, lacrosse, breiktants, squash ja motosport.

Uuematest aladest näeb järgmise aasta Pariisi olümpiamängudel breiktantsu, sportronimist, rulasõitu ja surfi. Neist viimased kolm olid ka Tokyo olümpiamängude kavas.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: