Eestlased võitsid kabe noorte EM-il neli medalit

Euroopa noorte meistrivõistlustel rahvusvahelises kabes
Euroopa noorte meistrivõistlustel rahvusvahelises kabes Autor/allikas: Tiit Mõtus

Kolmapäeval lõppesid Tallinnas Euroopa noorte meistrivõistlused rahvusvahelises kabes. Eesti noored jätsid koju neli medalit.

Võistlused toimusid neljas erinevas vanuseklassis nii noormeestele kui neidudele ning mängiti kolm turniiri erinevate ajakontrollidega. Kõige suurema medalisaagiga lahkus turniirilt Läti võistkond, kes võitis kokku 23 medalit. Hollandi saagiks jäi seekord 16 ning Ukraina omaks 12 medalit.

Kuldmedali jättis koju kiirkabes kuni kümne aastaste vanuseklassis Kevin Kurik, lisaks võitis Kurik pronksi ka välkkabes. Klassikalise ajakontrolliga turniiril võitis hõbeda Priit Lokotar, kes võitis välkkabes ka pronksmedali.

"Võistluste korraldamine Tallinnas annab meie mängijatele suurepärase võimalusi enda võimeid kodustes tingimustes proovile panna Euroopa tippude vastu," ütles Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. 

"Lisaks tugevale konkurentsile mängijate osas on tiitlivõistlused olulised ka mitmel muul põhjusel. Eestis toimus esmakordselt Hollandi eestvedamisel Euroopa kabetreenerite koolitus-seminar. Rohkem kui 30 treenerit erinevatest riikidest said nii kohapeal kui ka interneti vahendusel üksteisega kogemusi ja mõtteid vahetada. Täiskasvanutele toimus võistluste välisel ajal ka mitme tugeva mängija osavõtul turniir, mille võitis Ukraina rahvusvaheline meistersportlane Ivan Antonenko," ütles Tulva.

Võistluste korraldusliku poolega jäi väga rahule turniiril viibinud Euroopa Kabekonföderatsiooni noorteturniiride direktor Johan Demasure Belgiast, kes avaldas lootust, et Tallinn võiks ka edaspidi rahvusvahelisi tiitlivõistlusi korraldada.

Toimetaja: Helena Lindeberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: