Marek Peeba võitis Itaalia HydroGP-l esikoha

Marek Peeba
Marek Peeba Autor/allikas: Viesturs Lacis

Borettos Po jõel sõideti Itaalia HydroGP mis oli paadiklasside F-125 ja F-500 MM-sarja kolmas etapp. Tervet sarja on kaasa sõitmas kolm Eesti pilooti – klassis F-125 sõidavad Joonas Lember ja Marek Peeba ning F-500 klassis on stardis Erko Aabrams. Peeba sai Itaalias esikoha, Aabrams oli kolmas.

F-125 klassis domineeris juba ajasõidust saadik oma tehnika korralikult tööle saanud Peeba. Esimeses sõidus sai Peeba hea stardi ja juhtis sõitu kindlalt kuni lõpuni. Teine ja kolmas olid itaallased Mattia Calzolari ja Luca Finotti. Terve nädalavahetuse tehniliste probleemidega kimpus olnud Lember lõpetas esimese sõidu seitsmendal kohal.

Teises sõidus üllatas stardis Calzolari ja hoolimata Peeba püüdlustest tast mööduda võttis noor Itaalia piloot sõiduvõidu. Peeba oli teine, Finotti kolmas ja Lember lõpetas neljandana. Viimases, kolmandas stardis ei jätnud Peeba meeskond midagi juhuse hooleks – kindla stardiga said nad esimese ringi lõpuks teise positsiooni Calzolari vastu, mille Peeba oma sõidukogemuse ja kiirusega muutis teisel ringil esikohaks. Peebale sõiduvõit ja koos sellega teenitult Itaalia GP etapivõit. Teise koha saavutas etapilt Calzolari ja kolmas oli viimase sõidu katkestanud Finotti. Lember lõpetas võistluse neljandal kohal.

F-500 klassis Aabrams ajasõidus esikolmikusse ei mahtunud. Konkurendid slovakk Marian Jung ja poolakas Marcin Zielinski olid leidnud hea seadistuse ja kindlustasid kaks parimat aega. Aabrams oli ajasõidus neljas. Nende kolme piloodi vahel käis tihe võidusõit kõikides sõitudes ja

etapi kokkuvõttes kindlustas Jung kahe sõiduvõidu ja ühe kolmanda kohaga etapivõidu, Zielinski tuli kõikidest sõitudest võetud teise kohaga teiseks ja Aabrams kahe kolmanda koha ja ühe sõiduvõiduga kolmandaks.

MM-sarjana sõidetava HydroGP kokkuvõte peale kolme sõidetud etappi on põnev – klassis F-125, kus jääb sõita veel viimane etapp septembris Saksamaal, on MM-sarja võiduvõimalus kokku lausa viiel piloodil. MM-sarja juhib 50 punktiga Finotti, talle järgnevad 45 punktiga Calzolari ja Lember ning neile omakorda 43 punktiga Peeba ja Henryk Synoracki.

Klassis F-500 on MM-sarja ennem viimast kahte etappi juhtimas Zielinski 51 punktiga, teisel kohal Aabrams 48 punktiga ja kolmandal kohal on 44 punktiga Marian Jung. Klassis F-500 sõidetakse viimased kaks etappi septembris Saksamaal ja Itaalias.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: