Saar ja Rillo võtsid kodusel EM-etapil kaksikvõidu

Kevin Saar
Kevin Saar Autor/allikas: MX Mania

Sel nädalavahetusel toimus Lange motokeskuses külgvankrite motokrossi MM-etapp ja quadide EM-etapp. Quadidel võtsid kaksikvõidu Kevin Saar ja Karl Robin Rillo.

Saar kukkus quadide esimeses võistlussõidus avaringil ning langes viimaseks, kuid suutis end viimaselt kohalt siiski teiseks sõita. Võidu noppis norralane Joakim Granli. Kolmanda koha teenis itaallane Patrick Turrini ning esikolmikust jäi esimesena välja Rillo.

Teises võistlussõidus võttis Saar kindla võidu. Rillo sai teise ja Turrini kolmanda koha. Etapi kokkuvõttes teenis Saar 47 punktiga esikoha, talle järgnesid Rillo (40 p) ja Turrini (40 p). EM-etapil debüteerinud Rasmus Sõna oli 29 punktiga kuues ja Mihkel Salujõe 19 punktiga kümnes.

Külgvankrite avasõidus panid oma paremuse maksma hollandlased Koen Hermans ja Ben van den Bogaart. Teisena ületasid finišijoone sarja liidrid Marvin Vanluchene ja Nicolas Musset (Belgia/Prantsusmaa) ning kolmandana lõpetasid Justin Keuben ja Dion Rietman (Holland).

Gert Gordejev ja Aivar van de Wiel olid 14., Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp 15., Robert Lihtsa ja Markus Lina 18., Argo Põldsaar ja Rain Vaikmäe 19. ning Katrin Põldma ja Patrick Põldma 20.

Ka teises sõidus ei saanud keegi Hermansile ja van den Bogaartile vastu. Teisena lõpetasid taas Vanluchene ja Musset ning kolmandana 16-aastased lätlased Daniels ja Bruno Lielbardis. Eesti korvipaarid lõpetasid taas teises kümnes, parimana said Gordejev ja van de Wiel 12. koha. Lihtsa ja Lina lõpetasid sõidu 14. kohal, Karing ja Lamp 15. kohal ning Põldsaar ja Vaikmäe 18. kohal.

Etapi kokkuvõttes teenisid esikoha Hermans ja van den Bogaart 50 punktiga. Teisele kohale platseerusid 44 punktiga Vanluchene ja Musset ning kolmandale kohale 38 punktiga Keuben ja Rietman. Gordejev ja van de Wiel said 16 punktiga 14. koha. Karing ja Lamp 12 punktiga 15. koha, Lihtsa ja Lina kümne punktiga 16. koha, Põldsaar ja Vaikmäe viie punktiga 19. koha ja Põldmad kahe punktiga 20. koha.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: