Venemaa ja Valgevene sõudjad pääsevad MM-ile vaid väikestes paatides

Venemaa sõudja Jekaterina Kurotškina
Venemaa sõudja Jekaterina Kurotškina Autor/allikas: SCANPIX / AP

Rahvusvaheline sõudmisliit (WR) lubab Venemaa ja Valgevene sportlased neutraalse lipu all maailmameistrivõistlustele, kuid üksnes piiratud hulgas paadiklassides.

Vastavalt rahvusvahelise olümpiakomitee märtsis avaldatud juhistele ei tohiks spordialaliidud Venemaa ja Valgevene sportlasi riikide sõjategevuse tõttu võistlustelt päris ära keelata, aga oma lipu all ega võistkonnaaladel nad osaleda ei tohiks.

Sõudmisliit lubab nende riikide sportlased septembris Belgradis toimuval MM-il startida üksnes ühepaatidel ja roolijata kahepaatidel, mis on olümpiadistsipliinid. Samuti pääsevad nad võistlema kergekaalu ja paraspordi ühe- ja kahepaatidel.

Lisaks tehakse kõigile sportlastele täiendav taustakontroll selgitamaks välja, ega neil pole mingit sidet riikide militaarstruktuuridega ega sõjategevusega Ukrainas.

Samasugust skeemi rakendadatakse juulis Plovdivis toimuval U-23 vanuseklassi MM-il, aga augustis Pariisis peetaval U-19 vanuseklassi MM-il on lubatud Venemaa ja Valgevene sportlased märksa enamatele distsipliinidele ehk välja jäävad vaid kaheksapaadid ja roolijata neljapaadid.

Ukraina on varem teatanud, et ei osale nendel võistlustel, kus Venemaa ja Valgevene sõudjad starti lubatakse.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: