Üheks etapiks MM-sarja naasnud Leok sai Lätis 16. koha

{{1685900880000 | amCalendar}}
Foto: MX Mania

Motokrossi MM-sarja kaheksas etapp toimus sel nädalavahetusel Lätis Kegumsi krossirajal. MXGP klassis naasis üheks etapiks sarja Tanel Leok, kes parima eestlasena teenis 16. koha. EMX250 klassis tuli Meico Vettik kaheksandaks.

MXGP klassi avasõidus tegi eestlastest parima stardi Hardi Roosiorg (Honda), kes võttis stardi järel sisse 19. koha, kuid esimeste ringidega langes ta 21. kohale. Finišisse jõudis Roosiorg parima eestlasena 18. kohal. Punktikohale tõusid lõpuks ka Tanel Leok (Husqvarna) ja Andero Lusbo (GASGAS). Leok jõudis finišisse 19. kohal ja Lusbo 20. kohal.

Stardi järel asus sõitu juhtima Jorge Prado (GASGAS) ja teise koha võttis sisse Jeffrey Herlings (KTM). Kahekesi läksid nad kohe teistel eest ära ja võitja jäi nende kahe otsustada. Sõidu keskel Herlings kukkus ning jäi seitsme sekundiga liidrist maha. Herlings polnud aga alla andnud ja sõidu teises poole sõitis ta vahe kinni ning suutis Pradost ka mööduda ja võttis lõpuks kindla esikoha. Prado lõpetas sõidu teisena ja Ruben Fernandez (Honda) kolmandana.

Teiseks võistlussõiduks oli rada kõvasti muutunud, kuna vahepeal sadas kõvasti vihma. Rasked olud on alati hästi sobinud just Leokile. Stardipuu kukkumist tabaski Leok väga hästi ja stardisirgel oli ta esimeste seas. Kahjuks läks avakurvis kitsaks ja Leok sõitis konkurendiga kokku ning kukkus ja langes viimasele kohale.

Paari ringiga tõusis Leok 18. kohale, poolel sõidumaal kerkis ta juba kolmeteistkümnendaks ning sellel kohal ka finišeeris. Esimestel ringidel viimaste seas olnud Roosiorg tõusis lõpuks 15. kohale ning Lusbo tuli finišisse 17. kohal. Sõidu alguse kolmandalt kohalt tõusis võtjaks lõpuks Herlings, teisena lõpetas sõidu Febvre ja kolmandana Prado.

Etapi kokkuvõttes tuli Leok 10 punktiga 16. kohale, Roosiorg sai üheksa punktiga 18. koha ja Lusbo viie punktiga 22. koha. Etapivõidu teenis 50 punktiga Herlings, teise koha sai 42 punktiga Prado ja kolmanda koha 37 punktiga Febvre.

Üldarvestuses jätkab liidrina Prado, Herlings kaotab talle nüüd 15 punktiga. Roosiorg tõusis 23 punktiga 23. kohale.

Meico Vettik Autor/allikas: MX Mania

EMX250 klassis tegi Meico Vettik (TM) hea stardi teha ning läks avaringile 11. kohal. Sarnaselt laupäevale võttis ta esimesel ringil kohe taas riske ning avaringi lõpuks tõusis Vettik juba kaheksandaks ja ring hiljem juba seitsmendaks. Finišisse jõudis Vettik lõpuks kaheksandana. Oma parima sõidu tegi sarjas Kaarel Tilk (Husqvarna), kes tõusis vahepeal 15. kohale tõusis ja jõudis lõpuks finišisse 17. kohal. Pikka aega püsis punktikohal ka Joosep Pärn (GASGAS), kuid sõidu keskel sõitis ta konkurendiga kokku ja katkestas seejärel sõidu.

Martin Michelis (KTM) lõpetas sõidu 23. kohal ja Mikk Martin Lõhmus 32. kohal. Esikoha teenis Kay Karssemakers (Holland, Husqvarna), teine oli Ivano Van Erp (Holland, Yamaha) ja kolmas Marc Antoine Rossi (Prantsusmaa, KTM).

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 27 punktiga kaheksandale kohale ja Kaarel Tilk nelja punktiga kahekümnendaks. Michelis sai 25., Lõhmus 34. ja Pärn 38. koha. Esikoha teenis 47 punktiga Ivano Van Erp (Holland, Yamaha). Sarja kokkuvõttes tõusis Vettik 91 punktiga kümnendale kohale. Michelis on kuue punktiga 29. ja Tilk nelja punktiga 35. Liider on 220 punktiga Andrea Bonacorsi (Itaalia, Yamaha).

EMX125 klassi teises sõidus tabas eestlasi ebaõnn. Etapi kokkuvõttes teenis Eesti sõitjatest ainsana punkte Sebastian Leok (Husqvarna). Nelja punktiga sai ta etapi kokkuvõttes 20. koha. Richard Paat (KTM) sai kirja 34. ja Romeo Pikand (GASGAS) 38. koha. Etapivõidu teenis 47 punktiga Mathys Valin, samade punktidega jäi teiseks Janis Martins Reisulis. Sarja kokkuvõttes on Paat 12 punktiga 26. kohal ja Leok 4 punktiga 42. kohal. Liider on 219 punktiga Reisulis.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: