Filter temposarja kolmandal etapil Viimsis võidutsesid Bauer ja Sander

Filter temposari
Filter temposari Autor/allikas: Kristjan Kivistik/Spordisarjad.ee

Viimsis peetud Filter temposarja kolmandal etapil kavas olnud 14-kilomeetrisel rattadistantsil oli meeste absoluutarvestuses parim Mikk Bauer ja naiste seas Laura Lizette Sander.

Baueri võiduajaks mõõdeti 16 minutit ja 52 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 49,8 km/h. Pärnu Kalevi Spordikooli kasvandik näitas päeva parimat aega juba tagasipöördes ning kuigi teise koha pälvinud Jevgeni Jefimov sõitis viimased seitse kilomeetrit Bauerist 11 sekundit kiiremini, siis sellest enam võiduks ei piisanud. Finišis jäi Jefimovit esikohast lahutama 17 sekundit. Kolmanda koha teenis Henri Arjus (+0.26). Kuue parema hulka mahtusid veel Georg Karlep (+0.29), Oliver Mätik (+0.40) ja eelmise aasta temposarja üldvõitja Vidrik Vaiksaar (+0.42).

Naiste seas käis veel pöördepunktis tihe rebimine Laura Lizette Sandri ja Elisabeth Ebrase vahel, kui neid lahutas vaid üks sekund. Tagasiteel pani Sander oma paremuse siiski kindlalt maksa võiduajaga 18 minutit ja 45 sekundit. Ebras pidi leppima teise kohaga, jäädes võidust üheksa sekundi kaugusele. Kolmanda koha teenis Aidi Gerde Tuisk, kaotades parimale 54 sekundiga. Kõik kolm naisratturit osalevad laupäeval Eestis toimuval rahvusvahelisel ühepäevasõidul Ladies Tour of Estonia. Kuue parema hulka mahtusid veel Ann-Christine Allik (+1.19), Karmen Reinpõld (+1.22) ja Silvia Türkson (+1.23).

Viiekilomeetrisel jooksudistantsil olid parimad mehed Henek Tomson (17.22), Rait Mänd (+0.13) ja Hektor Uustalo (+1.12) ning kiireimad naised Irina Biziaeva (18.53), Anne-Ly Palm (+0.29) ja Iren Irbe (+1.07).

Filter temposarja neljas etapp peetakse 7. juunil Ääsmäel. Kavas on 30-kilomeetrine meeskonnasõit, noortele 15-kilomeetrine meeskonnasõit ning kuuekilomeetrine tempojooks.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: