Daisy Kudre-Schnyder võitis Euroopa meistrivõistlustel teise kuldmedali

Lätis Madonas jätkuvate suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste teisel võistluspäeval võitis teisipäevane kuldmedalist Daisy Kudre-Schnyder oma teise Euroopa meistritiitli.

Oma karjääri parima tulemuse teinud Daisy õde Doris Kudre sai 7. koha. Õele Daisyle jäi Doris alla kolme minuti ja nelja sekundiga. Epp Paalberg sai 15. koha (+5.26).

Daisy Kudre-Schnyderi järel tulid naiste 7,1 km pikkusel rajal hõbedale ja pronksile vastavalt Frida Sandberg Rootsist (+1.00) ja Anna Ulvensön Norrast (+1.36).

"Täna õnnestus mul teha ideaalne sooritus, mis orienteerumises ei juhtu just sageli. Läti maastikud ja rajad sobivad mulle, ka suusad oli täna väga kiired," jagas kahekordne Euroopa meister Daisy Kudre-Schnyder finišis rõõmsalt oma võidumuljeid.

Meeste 8,4 km pikkusel lühirajal võidutses Linus Rapp Rootsist, kes tõusis liidripositsioonile alates teisest vaheajapunktist. Ülejäänud meeste medalikohad selgusid alles teel viimasesse punkti, kus Norra esindaja Jörgen Baklid eksis teevalikuga ning temast said mööda kaks soomlast. Hõbedale tuli Aapo Viippola (+37 sekundit) ja pronksile vaid kaks sekundit nõrgema ajaga Niklas Ekström (+39).

Eesti meeste kiireim oli taas Mattis Jaama, kuid tema pidi leppima 17. kohaga (+2.19). Mattise pöidlahoidjaid rõõmustas siiski vaheaegade tabel, millest selgus, et raja esimesel poolel kogunenud pea kaheminutilisele kaotusele tuli raja teisel poolel juurde vaid paarkümmend sekundit.

Teiste Eesti meeste kohad lühirajal:

34. Andres Rõõm +6.26
38. Kevin Hallop +7.56
41. Sander Pritsik +9.48

Kokku läks rajale 54 meest.

Kuni 17-aastaste noorte Euroopa meistrivõistlustel võitis 13-aastane Anett Liisa Parts pronksmedali. Vahe esikohale tulnud Johanna Naskaliga Soomest jäi vaid 13 sekundit. Ka hõbemedal läks selles klassis Soomele. Selle võitis Sanni Hoskari (+5 sekundit). Noormeeste M-17 klassis võidutses lätlane Ritvars Lepeskins. Eestlaste kiireim oli 13. koha saavutanud Markus Juhkam.

Juunioride maailmameistrivõistlustel Eestile medalilisa ei tulnud. Parima koha sõitis välja Timo Kudre, kes sai 8. koha. 

Võistlused jätkuvad pärast puhkepäeva reedel ühisstardist tavarajaga.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: