Eesti paarisaeruline neljapaat võitis MM-il vahesõidu ja pääses poolfinaali

Eesti paarisaeruline neljapaat
Eesti paarisaeruline neljapaat Autor/allikas: Robert Väli/Eesti Sõudeliit

Tšehhis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel võttis Eesti neljapaat (Mikhail Kushteyn, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Johann Poolak) vahesõidus esikoha ajaga 5.46,01 ning pääses kindlalt edasi poolfinaali.

Esimese 500 m järel oli seis väga võrdne. Hiina juhtis ning teisel kohal oli Uus-Meremaa, kes kaotas Hiinale 0,31 sekundiga. Eesti hoidis neljandat kohta, kaotades liidrile 1,25 sekundit. 1000 m läbides oli Hiina endiselt esimene ning Norra oli tõusnud teiseks. Eesti hoidis jätkuvalt neljandat positsiooni 1,33-sekundilise kaotusega liidrile.

800 m enne lõppu hakkas Eesti paatkond jõuliselt ettepoole tõusma ning ükshaaval mööduti teistest riikidest. 1500 m peal oli Eesti läinud juba juhtima. Hiina oli teisel kohal 0,13-sekundilise kaotusega Eestile. Eesti paarisaeruline neljapaat võttiski vahesõidus võidu ajaga 5.46,01 ning pääses edasi poolfinaali. Teise koha sai Hiina ajaga 5.46,93 ning viimasena pääses edasi Norra ajaga 5.47,34.

Esimesest vahesõidust pääsesid edasi Prantsusmaa, Šveits ja Leedu.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: