Eesti lauatennisistid tegid Balti meistrivõistlustel puhta töö

Balti meistrivõistluste parimate meeskondade autasustamine
Balti meistrivõistluste parimate meeskondade autasustamine Autor/allikas: Eesti Lauatenniseliit

Nädalavahetusel Viljandis toimunud lauatennise Balti meistrivõistlustel tegid eestlased puhta töö, võites esikoha nii naiste kui ka meeste individuaalarvestuses. Lisaks saadi esikoht ka naiste ja meeste võistkondlikus arvestuses.

Viljandi spordikeskuses toimunud lauatennise 2022. aasta Balti meistrivõistlustel olid kavas nii võistkonnavõistlus kui ka individuaalturniir. Korraldajana sai Eesti välja panna nii meeste kui ka naiste osas kaks võistkonda.

Võistkonnavõistlusel olid mõlemad Eesti meeste võistkonnad väga edukad ning saavutasid lõppkokkuvõttes I ja II koha.

Esimeses voorus mängis Eesti I võistkond üle Eesti II võistkonna. Leedu alistas kindlalt Läti. Teises voorus tuli Eesti esindusvõistkonnal alla vanduda Läti võistkonnale. Eesti II võistkond mängis üle Leedu võistkonna. Kolmandas voorus alistas Eesti I kindlalt Leedu.

Võistkonnavõistluste kõige põnevamaks matšiks kujunes Läti ja Eesti II võistkondade vaheline kohtumine. Märkimisväärse kohtumise pidasid maha Sandijs Vasiljevs (50) ja Pert Marten Lehtlaan (15). Eesti noormängija suutis mängu otsustavas setis pöörata enda kasuks ning tulemuseks 3:2 võit Läti vanameistri üle.

Veelgi tähelepanuväärsemaks kujunes Artjom Hiisku (24) ja Olegs Kartuzovsi (35) vaheline kohtumine. Lätlasel oli otsustavas setis ka kolm matšpalli, kuid päeva kõige pingelisemas kohtumises suutis Hiisku viimases setis (16:14) võita matši tulemusega 3:2.

Tulemuseks oli Eesti II võistkonnale üldkokkuvõttes teine koht ja Eesti I võistkonnale esimene koht.

Naiste võistkonna võistluses suuremaid üllatusi ei tulnud ning Eesti esindusvõistkond mängis teised võistkonnad küllaltki kindlalt üle.

Võistkonnavõistluse tulemused:

Mehed
1. koht Eesti I
2. koht Eesti II
3. koht Leedu
4. koht Läti

Eesti I võistkonda kuulusid: Vallot Vainula, Stanislav Strogov ja Osqar Pukk.
Eesti II võiskonda kuulusid: Artjom Hiisku, Madis Moos ja Pert Marten Lehtlaan.

Naised
1. koht Eesti I
2. koht Leedu
3. koht Läti
4. koht Eesti II

Eesti I võistkonda kuulusid: Reelica Hanson, Vitalia Reinol, Annigrete Suimets.
Eesti II võiskonda kuulusid: Arina Litvinova, Maria Zavronkova, Sofija Petrova.

Individuaalturniiril alagrupi mängudes ning play-off turniiril oli küll palju põnevaid ja pingelisi mänge, kuid suuri üllatusi ei sündinud. Naiste arvestuses lätlased poolfinaali ei jõudnud. Samuti ei jõudnud poolfinaali ükski Leedu meestest. Meeste finaalis alistas tasavägises ja pingelises kohtumises Vallot Vainula lätlase Oleg Kartuzovsi tulemusega 4:3 (otsustav sett 11:8). Tulles sellega 8. korda Balti meistriks.

Naiste finaali võitis tubli mänguga Reelica Hanson leedulase Egle Jankauskiene ees tulemusega 4:1. Meeste kolmanda koha mängus alistas väga tasavägises kohtumises Madis Moos Stanislav Strogovi tulemusega 4:3 (otsustav sett 16:14).

Naiste kolmanda koha pingelise mängu võitis Vitalia Reinol leedulase Aukse Geceviciute ees tulemusega 4:2.

Individuaalturniiri tulemused:

Mehed
I koht – Vallot Vainula
II koht – Oleg Kartuzovs
III koht – Madis Moos

Naised
I koht – Reelica Hanson
II koht – Egle Jankauskiene
III koht – Viatlia Reinol

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: