Endrekson: EM-il on miinimumeesmärk finaal

Sõudeliit kutsus tänavustele lahtistele Eesti meistrivõistlustele osalema ka Leedu ja Läti sõudjad, kes lisasid startidele tugevust. Meeste ühepaadil võitis kulla 22-aastane Narvast pärit Mihhail Kuštein. Paarisaerulises neljapaadis said kulla Tõnu Endrekson, Johann Poolak, Jüri-Mikk Udam ja Mihhail Kuštein.

Kuštein näitas võimu, läbides kaks kilomeetrit Viljandi järvel kuue minuti ja 59,2 sekundiga. Ta edestas koduveel sõudnud kogenud Kaspar Taimsood finaalis 10,1 sekundiga. Pronksi sai Andrei Jämsä. Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Taimsoo oli päev varem võitnud Balti meistrivõistlustel leedulaste ees kulla. 

"Sõiduga loomulikult liiga rahule ei saanud jääda, aga kuna eilsed Balti meistrivõistlused olid väga rasked, proovisin seal väga korraliku sõidu teha. See jättis tänaseks kindlasti oma jälje. 24 tunni sees kolm sõitu pole paha. Täna mitte kõige tugevam," kommenteeris Taimsoo.

Ühesel triumfeerinud Mihhail Kuštein sai teise Eesti meistrivõistluste kulla paarisaerulises neljapaadis koos Tõnu Endreksoni, Johann Poolaku ja Jüri-Mikk Udamiga, kes asendas Allar Rajat. Viis päeva tagasi andis Raja positiivse koroonaproovi ja ehkki haiguslikke sümptomeid sõudeässal polnud, siis ohutust silmas pidades jäi ta meistrivõistlustest eemale. Võitjad läbisid kaks kilomeetrit kuue minuti ja 17,3 sekundiga. Neljapaate oli konkurentsis viis ja lähimaid ohustajaid edestasid võitjad enam kui seitsme sekundiga.

"Käsi on lõhki, aerud läksid kokku. Mahasõidul oli päris hea tasakaal. Tegime tehnilisi harjutusi ja Jüri-Mikk sai suurepäraselt hakkama," ütles Endrekson.

Neljapaat lihvib vormi, et olla teravas minekus augusti teisel nädalal Münchenis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.

"EM-il on kindlasti miinimumeesmärk finaal. Eks me oleme Viljandis laagris ja jätkame treeningprotsessi siin," lisas Endrekson.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad Viljandis pühapäeval, kulmineerudes meeste kaheksapaatide stardiga. 

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: