Endist vormel-1 juhti süüdistatakse suures pettuses

Bernie Ecclestone
Bernie Ecclestone Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Endisele vormel-1 juhile Bernie Ecclestone'ile esitas Ühendkuningriigi maksuamet süüdistuse varade deklareerimata jätmises, mille väärtus kandub üle 400 miljoni naela.

91-aastast Ecclestone'i süüdistatakse varade deklareerimata jätmises, mille väärtus kandub üle 400 miljoni naela, teatas riigiprokuratuur esmaspäeval. Ta astub 22. augustil Westminsteri kohtu ette.

Peaprokurör Andrew Penhale ütles: "CPS on läbi vaadanud maksuameti tõendite toimiku ja andnud loa esitada Bernard Ecclestone'i vastu süüdistus, kuna ta ei deklareerinud oma vara olemasolu. Vara paikneb välismaal, mille väärtus kandub väidetavalt üle 400 miljoni naela.

Maksuameti pettuste uurimisteenistuse direktor Simon York ütles, et süüdistused esitati pärast "keerulist ja ülemaailmset kriminaaluurimist".

York lisas: "Võime kinnitada, et Ecclestone'i vastu on esitatud süüdistus varade deklareerimata jätmises. Kriminaalsüüdistus on seotud maksukohustustega, mis tulenevad enam kui 400 miljoni naela suurusest varast, mida maksuameti eest varjati.

CPS lisas, et kriminaalmenetlus on nüüd aktiivne ja "on äärmiselt oluline, et internetis ei toimuks kommenteerimist ega teabe jagamist, mis võiks mingil viisil uurimist kahjustada".

Ecclestone lahkus 2017. aastal vormel-1 tegevjuhi kohalt, lõpetades oma 40-aastase valitsemisaja ülemaailmse vormelisarja üle.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: