Eesti lippu kandsid Vuokatti olümpiafestivali avatseremoonial Levandi ja Raun

Euroopa noorte olümpiafestivali avamisel olid Eesti koondise lipukandjateks lumelaudur Lissel Raun ja iluuisutaja Arlet Levandi.
Euroopa noorte olümpiafestivali avamisel olid Eesti koondise lipukandjateks lumelaudur Lissel Raun ja iluuisutaja Arlet Levandi. Autor/allikas: EOK

Pühapäeva õhtul sai Vuokattis avalöögi Euroopa noorte olümpiafestival 2022, kus Eesti koondise lipukandjateks olid lumelaudur Lissel Raun ja iluuisutaja Arlet Levandi.

16-aastane Arlet Levandi on 2020 noorte olümpiamängude võistkondlik kuldmedalist iluuisutamises. Levandi õpib Vanalinna Hariduskolleegiumis, tema treener on Anna Levandi. 18-aastane Lissel Raun võitis äsja World Rookie Touri osavõistluse Vuokattis. Raun on Audentese spordigümnaasiumi 11. klassi õpilane, tema treener on Ranno Maasikmets.

Nii Levandi kui Raun olid ülesandest meelitatud. "Lipukandmine on väga suur asi ning mul oli au seda teha," ütles Levandi. "Väga põnev kogemus," lisas Raun.

EOK lähetas 20.-25. märtsil Vuokattis toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 19-liikmelise koondise kuuel alal: iluuisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped. Esmaspäeval on esimesena võistlustules murdmaasuusatajad.

Eesti koondisesse Euroopa noorte olümpiafestivalil kuuluvad:

Iluuisutamine: Arlet Levandi, Marianne Must

Laskesuusatamine: Eliisabet Bremann, Laura Lobjakas, Emma Roberta Rajando, Henri Kesa, Karl Ramses Tiislär, Karl Rasmus Tiislär

Lumelaud: Lissel Raun

Murdmaasuusatamine: Andra Aavik, Eliisabet Kool, Õnnela Rodendau, Holger Altmäe, Ron-Antero Borissov, Olle Ilmar Jaama

Mäesuusatamine: Hans Markus Danilas, Laur Mägi

Suusahüpped: Karel Rammo, Hanno-Henri Reidolf

Eesti koondis Euroopa noorte olümpiafestivalil. Autor/allikas: EOK

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: