Eesti osaleb talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil 19-liikmelise koondisega

Ukraina noortekoondislased sõitsid koos Eesti delegatsiooniga Soome noorte olümpiafestivalile
Ukraina noortekoondislased sõitsid koos Eesti delegatsiooniga Soome noorte olümpiafestivalile Autor/allikas: Karli Saul/EOK

Eesti Olümpiakomitee lähetab 20.-25. märtsil Soomes Vuokattis toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 19-liikmelise koondisega.

Eestlasi näeb võistlemas kuuel alal: iluuisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine ja suusahüpped.

EOK noortespordi projektide juhi Merle Kaljuranna sõnul on COVID-19 pandeemia tõttu aasta võrra edasi lükkunud olümpiafestivalile minemas noorsportlased, kes kuuluvad Eestis oma vanuses ala paremikku. "Olümpiafestival pakub võimalust testida end Euroopa konkurentsis ning saada suure multispordivõistluse kogemus," ütles Kaljurand.

EOK ulatab oma abikäe ka Vuokattis võistlevatele Ukraina sportlastele – murdmaasuusatajatele, laskesuusatajatele ja iluuisutajatele. "Tuleme appi Ukraina Olümpiakomiteele, kes palus meie abi Ukraina noortekoondise majutamisel ja transpordil. 12-liikmeline koondis sõidab meiega koos täna Vuokattisse. See on vähim, mida neile praeguses olukorras pakkuda saame," lisas Kaljurand.

Eesti koondisesse Euroopa noorte olümpiafestivalil kuuluvad:

Iluuisutamine: Arlet Levandi, Marianne Must

Laskesuusatamine: Eliisabet Bremann, Laura Lobjakas, Emma Roberta Rajando, Henri Kesa, Karl Ramses Tiislär, Karl Rasmus Tiislär

Lumelaud: Lissel Raun

Murdmaasuusatamine: Andra Aavik, Eliisabet Kool, Õnnela Rodendau, Holger Altmäe, Ron-Antero Borissov, Olle Ilmar Jaama

Mäesuusatamine: Hans Markus Danilas, Laur Mägi

Suusahüpped: Karel Rammo, Hanno-Henri Reidolf

Iga kahe aasta tagant peetaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil võistlevad sõltuvalt alast seekord sportlased sünniaastatega 2003-2006. Tänavuses programmis on üheksa spordiala: iluuisutamine, jäähoki, kahevõistlus, lühiraja kiiruisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped. Kokku võtab olümpiafestivalist osa ligi 1600 sportlast ja ametnikku 43 riigist. Kuna Venemaa on Ukraina-vastase agressiooniga rikkunud olümpiarahu, ei võistle Vuokattis Venemaa ja Valgevene sportlased.

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt seitse medalit - Mihhail Selevko teenis 2019. aastal iluuisutamises hõbemedali, Kristo Siimer 2017. aastal laskesuusasprindis hõbemedali, laskesuusataja Tuuli Tomingas 2013. aastal pronksmedali, Viktor Romanenkov 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali, Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: