Eestlaste vastasseis Saksamaal lõppes Jõesaare klubi võiduga

Bayreuthi Medi (Janari Jõesaar nr 21)
Bayreuthi Medi (Janari Jõesaar nr 21) Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Eibner

Saksamaa korvpalli kõrgliigas sai Janari Jõesaare klubi Bayreuthi Medi kodus jagu Maik-Kalev Kotsari meeskonnast Hamburg Towersist 90:71 (18:14, 31:20, 17:18, 24:19).

Bayreuth juhtis kohtumist algusest lõpuni, kusjuures juba teisel veerandajal saavutati korraks paarikümnepunktine eduseis (43:23). Kolmandal perioodil sai Hamburg korraks vahe kuuele silmale (61:45), aga sealt edasi hoidis kodumeeskond taas ohje kindlalt enda käes.

Pea 20 minutit platsil viibinud Jõesaar viskas võitjate kasuks kümme punkti (kahesed 0/1, kolmesed 3/5, vabavisked 1/2), võttis kaks lauapalli, kaotas kaks korda palli ja tegi kaks viga.

Kotsar piirdus Hamburgi särgis samuti 20 minutiga, aga viskas vaid neli punkti (kahesed 2/9) ning haaras kuus lauapalli, kaotas kaks korda palli ja tegi neli viga.

Bayreuthi parimad olid Sacar Anim 20 punkti ja seitsme tulemusliku sööduga ning Martynas Sajus 19 punkti ja kümne lauapalliga. Üleplatsimeheks osutus kaotajate Jaylon Brown, kes kogus 24 silma.

Liigatabelis jätkavad kaks võistkonda kõrvuti: Hamburg (10-9) on üheksas ja Bayreuth (9-10) kümnes. Väljalangemismängudele pääsevad põhiturniiri kaheksa paremat.