TalTech jäi eurosarja veerandfinaali avamängus Türgi tippklubile alla

TalTechi võrkpallimeeskond mängus Ankara vastu
TalTechi võrkpallimeeskond mängus Ankara vastu Autor/allikas: cev.eu

TalTechi võrkpallimeeskond pidas kolmapäeval Türgis esimese CEV Challenge Cupi veerandfinaalmängu sealse Ankara Halkbanki vastu ning pidi vastu võtma 0:3 (20:25, 18:25, 17:25) kaotuse.

TalTechi algkoosseisu kuulusid Martti Keel, Matej Šmidl, Rauno Tamme, Kevin Saar, Sten Perillus, Jan Markus Üprus, libero Cris Karlis Lepp. Kahjuks jäi kohtumisest eemale soojendusel vigastada saanud temporündaja Mihkel Tanila, kirjutab volley.ee.

Avageimis jäi TalTech kiirelt 3:8 kaotusseisu, serviäss viis Türgi liiga liidermeeskonna ette 12:6 ja vahe püsis kuni geimi lõpuni: avavaatus läks Ankara meeskonnale tulemusega 25:20. Teist geimi alustasid Janis Sirelpuu hoolealused kindlamini, minnes ette 5:3. Halkbank jõudis 7:7 viigini, ent TalTechi rünnakuliider Šmidl aitas oma meeskonna taas punktiga ette. Punkt-punktis mängu jagus, kuni kodumeeskond teenis kolmepunktilise eduseisu (14:11) ja kontrollis seejärel geimi kuni lõpuni, võttes 25:18 võidu.

Kolmanda vaatuse alguses pääses Halkbank 4:1 ette, ent Tallinna klubi võitles end 7:8 seisuni. Türgi klubi mängis aga sarnaselt eelmistele geimidele suurema vahe sisse geimi keskel ning kontrollis seejärel mängu kulgu, võites viimase vaatuse 25:17 ja kogu kohtumise 3:0.

TalTechi resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga (+9) Matej Šmidl, Kevin Saar panustas üheksa punkti (-1), Jan Markus Üprus tõi kuus (+0) ning Rauno Tamme viis punkti (+0). Halkbanki edukaim oli rünnakul samuti 14 punktini (+8) jõudnud Ramos Hernandez, kes lõi ka viis ässa.

Halkbank teenis blokiga kuus, TalTech kolm punkti, servil lõid Türgi klubi mängijad kümme ässa TalTechi viie vastu. Vastuvõtt oli parem Halkbankil: 41% vs 37% ning ka rünnakul oli võitjameeskond üle vastavalt 62% vs 46%.

Korduskohtumine Türgi kõrgliigas kõik 17 senist kohtumist võitnud Ankara vastu toimub neljapäeval kell 14.