PETA nõuab ratsutamise olümpiamängude programmist eemaldamist

Annika Schleu Tokyo olümpiamängudel
Annika Schleu Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Loomade eetilise kohtlemise eest seisev organisatsioon PETA kutsus Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidenti üles Tokyo mängudel aset leidnud hobuste väärkohtlemisintsidentide valguses ratsutamist olümpiamängude kavast maha võtma.

Sotsiaalmeedias levisid Tokyo olümpiamängude ajal kulutulena videod Saksa ratsutajast Annika Schleu'st, kes piitsutas oma hobust Saint Boyd peale seda, kui loom keeldus viievõistlusel osalemast. Hiljem nähti hobust löömas ka sakslanna treenerit Kim Raisnerit. 

Kaasaegse viievõistluse föderatsioon (UIPM) eemaldas Raisneri kohe peale väärkohtlemist võistluselt. 

"Ratsutamine Tokyo olümpiamängudel šokeeris maailma, kui silmnähtavalt ärritunud Saksa sportlane Annika Schleu otsustas hobust kehaliselt karistada, sest Saint Boy keeldus võistlusareenile sisenemast," seisis PETA kirjas ROK-i presidendile Thomas Bachile. "Seejärel näidati eetris Saint Boyd löömas ka Schleu' treenerit. Raisner heideti õigustatult olümpiamängudelt välja, kuid trahvid ja eemaldamine ei ole piisav kaitsmaks teisi hobuseid treenerite eest, kes võivad sarnaseid rikkumisi toime panna."

PETA president Ingrid Newkirk lisas, et olümpiamängud on loodud inimestest sportlaste võimete mõõtmiseks ning loomad ei peaks sinna kaasatud olema. "Loomad ei saa ise valikuid langetada ja nad teevad oma tööd, antud juhul sporti, mõnikord ka oma elu hinnaga," lisas ta.

"Nii nagu olümpiamängud käivad ajaga kaasas ja võtavad programmi selliseid alasid nagu rulasõit, kutsub PETA Rahvusvahelist Olümpiakomiteed üles kirjutama kuritahtlikud ratsaalad ajalooraamatutesse."

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: