Mitmevõistluse noorte Eesti meistrid selguvad Rakveres

Stardipüstol
Stardipüstol Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kolmapäeval ja neljapäeval, 21. ja 22. juuli peetakse Rakvere staadionil Eesti mitmevõistluse meistrivõistlused U-20, U-18, U-16 ja U-14 vanuseklassidele. Starti on tulemas ligi 120 noort kergejõustiklast ja esindatud on 20 klubi.

Võistlused algavad Rakveres kolmapäeval kell 11.00 poiste U-14 100 m startidega ja neljapäeval kell 10.00 tüdrukute U-14 vanuseklassi 80 meetri tõkkejooksuga.

U-20 vanuseklass

U-20 seitsmevõistluses on võistlustulle asumas 10 neidu. Peamisteks medalinõudlejateks on möödunud aasta U-18 vanuseklassis Eesti meistriks kroonitud Laura Lokotar (KJK Kose 2000), kellele pakuvad konkurentsi Mona Linda Sikkal (SK Leksi 44), Heidy Bergštein (Audentese SK) ja Juliana Demeštšenko (Tallina SS Kalev).

Noormeeste U-20 kümnevõistluses on nimekamatest sportlastest stardijoonel äsja Tallinnas toimunud EM-il katkestanud Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK), tema treeningpartner ja klubikaaslane Steven Sepp, kes U-20 Euroopa meistrivõistlustel tegi kaasa odaviskes ning kolmandaks kuldmedali nõudlejaks on Andres Laide hoolealune Romet Vahter (KJK Saare).

U-18 vanuseklass

U-18 seitsmevõistluses on stardijoonele astumas 17 neidu. Peamisteks medalifavoriiditeks on Emma Kathrina Hein (Haapsalu KJK), Mirtel Klaar (Audentese SK), Elsa Puu (TÜ/ASK), Marared Pius (SK Fortis).

Poiste U-16 vanuseklassis on peamisteks medalinõudlejateks Harry Richard Jääger (SK Elite Sport), Timo Kaarus (Saue KJK), Valter Eric Viisel (Tallinna SS Kalev), Marten Roasto (Viljandi KJS Sakala) ja Andreas Hantson (Viljandi VAK Staier).

U-16 vanuseklass

Tüdrukute U-16 vanuseklassis tuleb stardi 20 noort mitmevõistlejat. Tuntumatest nimedest leiame nimekirjast Ruth Mary Onga (SK Fortis), Merili Käsperi Viljandi VAK Staier), Katarina Versti (TÜ/ASK), Marta Ründva (Audentese SK) ja Liise Lillelaiu (SK Fortis) nimed.

Poiste kümnevõistluses astub kullafavoriidina üles Ron Sebatian Puiestee (KJK Saare), kes möödunud aasta võidutses aasta nooremate vanuseklassis.

U-14 vanuseklass

Kõige nooremas ja osavõturohkemas, U-14 vanuseklassis tulevad starti mitmed TV 10 Olümpiastarti sarjas häid tulemusi näidanud sportlased. Tüdrukutest leiame stardinimekirjast Ellen Ingrid Aadamsoo (SK Elite Sport) ja Emma-Maria Kaseoru (Tartu SS Kalev) nimed.

Poistest on üles antud 20 noort mitmevõistlejat ning kullafavoriidina tuleb starti SK Elite Sport klubi värve kandev Tristjan Jaanson.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: