Venemaa ei luba neljapaati olümpiale: nad ei ole piisaval tasemel

Eesti neljapaadil on üks kange konkurent vähem
Eesti neljapaadil on üks kange konkurent vähem Autor/allikas: World Rowing

Venemaa Sõudeliit otsustas paarisaerulist neljapaati olümpiale mitte saata, sest uute meeste tase ei osutunud piisavalt kõrgeks.

Maikuus toimunud kvalifikatsiooniregatil Eesti järel teise koha saanud Venemaa neljapaat sattus kuu aega tagasi dopinguprobleemide küüsi. Kaks sõudjat - Nikita Morgatšev ja Pavel Sorin andsid positiivse proovi.

Dopingupatuste asemel nimetati koosseisu Aleksandr Matvejev ja Nikita Eskin, kes oleks koos põhimeestega pidanud Jaapanisse võistlema sõitma. Pühapäeval loobus Venemaa Sõudeliit aga neljapaadi Tokyosse saatmisest.

"Venemaa sõudeliidu treenerite nõukogu analüüsis põhjalikult kahe potentsiaalse asendusmehe tulemusi treeningutel ja on järeldanud, et nende tase ei vasta olümpia standarditele," teatas alaliit.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee on vabaks jäänud kohta pakkunud Leedule, kes kvalifikatsiooniregatil Eesti ja Venemaa järel kolmanda koha sai, kuid veel ei ole selge, kes leedukad ka Tokyosse sõidavad.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: